Češkám dnes šlo v Riu de Janeiro o všechno. Stejně jako Argentinky dosavadní oba zápasy prohrály, ale dnešní utkání navzdory herní krizi v prostřední pasáži dokázaly otočit. Nyní budou čekat do čtvrtečního večera, až se dohrají zbývající tři ze šesti skupin, zda postoupí ze třetího místa rovnou do osmifinále, nebo sehrají ještě předkolo.

"Po prvním setu jsme mohly být rychle hotový doma. Řekly jsme si, že už to nemůže být horší, že chceme ukázat dobrý volejbal, jestli tohle má být náš poslední zápas, tak ho chceme odehrát se ctí a přiblížit se tomu, co umíme," řekla Sluková a dodala: "Bylo to zdravé naštvání společně s frustrací, že to snad není možný, že tohle bude náš konec. Prostě jsme se semkly, zabojovaly a tohle je pro nás cenný. Opět to byl zápas s nožem na krku, už jsme se blížily do zhoubného konce a utekly jsme mu."

V prvním vzájemném duelu s Argentinkami začalo od poloviny úvodní sady velké trápení českých hráček. Zejména mladší Hermannová kazila útoky, nejistá byla i na příjmu a po řadě chyb Češky ztratily první sadu osmibodovým rozdílem. "V prvním setu jsem se nemohla najít, sejít se s balonem. Špatně jsem časovala rozběh na útok a udělala jsem hodně chyb," uznala Hermannová.

Ani začátek druhého setu nevěštil nic dobrého, jenže zpátky do zápasu jim pomohly tentokrát chyby soupeřek. Od stavu 14:13 Sluková s Hermannovou krizi zlomily a začaly na kurtu předvádět hru, která je zdobila v předchozích duelech v Riu s favoritkami z Brazílie a Španělska. Vrátila se jim úderová jistota, dokázaly si poradit s výbornou obranou Jihoameričanek, které měly jasnou převahu fanoušků v hledišti, a nedlouho před brazilskou půlnocí se radovaly z pokračování v turnaji.

"Řekla jsem si: Takhle ne! Musím všechno změnit. Bojovaly jsme o každý balon, protože jsme nechtěly takhle skončit. Já začala hrát razantněji a ne přímo jim do ruky. Spadlo jim sebevědomí, zatlačily jsme je servisem. Maki zaběhla lajnu nebo čapla smeč, což bylo důležité pro naše sebevědomí," řekla Hermannová.

Sluková se na předchozích hrách v Londýně dělila v páru s Kristýnou Kolocovou o páté místo, Hermannová prožívá olympijskou premiéru. Na slavné Copacabaně si zahrají možná předkolo už ve čtvrtek, případně osmifinále v pátek.

Plážový volejbal:

Ženy:

Skupina B: Sluková, Hermannová (23-ČR) - Gallayová, Klugová (14-Arg.) 2:1 (-13, 19, 8), Elsa, Liliana (11-Šp.) - Agatha, Barbara (2-Braz.) 2:0 (17, 20).

Konečná tabulka:

1. Elsa, Liliana 3 3 0 6:0 6
2. Agatha, Barbara 3 2 1 4:3 5
3. Hermannová, Sluková 3 1 2 3:5 4
4. Gallayová, Klugová 3 0 3 1:6 3

Kompletní výsledky dnešního programu najdete ZDE.