Na divoké vodě se mezi kanoisty posledních dvacet let střídali jen dva vítězové, teď se strhne boj o uprázdněný trůn, protože Slovák Michal Martikán ani Francouz Tony Estanguet v Riu nejsou. Vítězslav Gebas postoupil z kvalifikace jako poslední a bude muset přidat, jestli chce do desetičlenného finále.

Poslední česká zástupkyně v tenisové dvouhře Petra Kvitová se utká s Ruskou Jevgenií Makarovovou o postup do čtvrtfinále, o které budou usilovat i dva české páry. Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou, obhajující londýnské stříbro, se utkají s čínskou dvojicí Pcheng Šuaj, Pcheng Čang. Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou, které se postaraly o senzaci na úkor sester Williamsových, budou hrát proti nově složenému kanadskému páru Bouchardová, Dabrowská.

Veslaři doufají, že se vítr uklidní a že nebudou mít takové problémy jako o víkendu. Ondřej Synek a Miroslava Topinková Knapková pojedou čtvrtfinále, další tři posádky už jsou v semifinále. Kordista Jiří Beran se pokusí v turnaji vydržet déle než fleretista Alexander Choupenitch, který skončil po prvním zápase.

Martina Sáblíková se dozví rozhodnutí tribunálu Mezinárodní sportovní arbitráže CAS o své účasti či neúčasti v olympijské časovce. Závod se jede ve středu.