Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Los Angeles Clippers na úvod play off smetli obhájce titulu ze San Antonia

Los Angeles – Basketbalisté Los Angeles Clippers vstoupili do vyřazovacích bojů v play off NBA vítězstvím nad obhájci titulu ze San Antonia 107:92. V nedělním programu zvítězily všechny výše nasazené celky.

20.4.2015

Tim Duncan ze San Antonia (vlevo) se snaží zakončit přes bránící dvojici Chris Paul a Kawhi Leonard.Foto: čtk

Clippers vyhráli první čtvrtinu 30:18 a ve zbytku utkání si udržovali náskok. San Antonio v závěru první půle zkusilo takticky faulovat špatného střelce trestných hodů DeAndrého Jordana, ale i tak domácí vedli v poločase o šest bodů. Ve třetí části si Clippers vypracovali dvouciferný náskok především díky Chrisi Paulovi a bylo po zápase.

„Jejich obrana prostě předčila náš útok," řekl trenér poraženého týmu Gregg Popovich. „Přitom v poločase to ještě vypadalo dobře, ale pak začali být mnohem agresivnější a pohyblivější, s čímž jsme se v ofenzivě nedokázali vyrovnat," dodal.

Paul byl nejlepším střelcem utkání s 32 body, Blake Griffin přidal 26 bodů a 12 doskoků. Spurs vedl Kawhi Leonard s 18 body, ale celkový úsek zápasu s ním na hřišti Spurs prohráli o 21 bodů.

Irving a LeBron James dovedli Cleveland k výhře

Poprvé od roku 2010 se do play off vrátili hráči Clevelandu, kteří přehráli Boston 113:100. Kyrie Irving při svém debutu ve vyřazovacích bojích nastřílel 30 bodů, LeBron James přidal 20 bodů a Kevin Love o bod méně. Celtics nestačilo 22 bodů a deset asistencí Isaiaha Thomase.

Nejvýše nasazený celek Východní konference Atlanta porazila v úvodním utkání série Brooklyn 99:92. Kyle Korver k výhře přispěl 21 body, po 17 bodech nastříleli Jeff Teague a DeMarre Carroll. Nets vedli se 17 body Brook Lopez a bývalý hráč Hawks Joe Johnson.

Memphis Grizzlies porazili Portland 100:86 a hvězdou utkání byl trochu překvapivě Beno Udrih. Domácí rozehrávač jako náhradník nastřílel 20 bodů a nasbíral sedm doskoků i asistencí, což jako poslední hráč z lavičky v play off předvedl Nick Van Exel před dvanácti lety.

V dresu Portlandu se dostal na 32 bodů LaMarcus Aldridge, ale proměnil jen třináct z 34 střel z pole. Damian Lillard se trefil pouze pětkrát z 21 pokusů a zůstal na 14 bodech.

Výsledky play off NBA

VÝCHODNÍ KONFERENCE

Atlanta - Brooklyn 99:92, Cleveland - Boston 113:100.

ZÁPADNÍ KONFERENCE

LA Clippers - San Antonio 107:92, Memphis - Portland 100:86.