V populární Kouničce, kde dokážou brněnští volejbalisté soupeřům často zatopit zejména vynikajícím servisem, nebylo tentokrát co řešit. „Lvi byli výborní na podání i v obraně, my na to nedokázali zareagovat a hosté zaslouženě zvítězili,“ přiznal gentlemansky trenér domácích Ondřej Marek. Jeho protějšek, Juan Manuel Barrial, v ničem nepřipomínal zachmuřeného muže po dvou posledních vystoupeních s Libercem a Příbramí. „Šlo pro nás o těžký zápas a až na druhý set jsme předvedli velmi dobrý výkon. Jsem za to rád, protože tak jsme několik posledních utkání nehráli,“ usmíval se.

Volejbal Brno – VK Lvi Praha 0:3 (13:25, 19:25, 14:25)
Rozhodčí: Kovář, Spáčil. Diváci: 350. Brno: Janků, Janečka, Thiessen, Ross, Marocchi, Dixon, libero Kop. Střídali: Novák, Bukáček, Jehlička. Trenér Marek. Lvi: Madsen, McCarthy, Schouten, Čech, Crer, Janouch, libera Moník a Tláskal. Střídali: Kollátor, Thiel, Estrada. Trenér Barrial.

Fanoušky jistě potěšilo, že dal ve třetím setu první příležitost kubánské posile Luisi Estradovi, který se k týmu připojil teprve v úterý večer a měl by být klenotem Lvů zejména pro duely Ligy mistrů. „Věřím, že už jsem připravený. Na jediném na čem to závisí je trenérův pohled. Pokud řekne, že zítra hraji, tak hraji,“ nedělal si Estrada těžkou hlavu s aklimatizací. Stejně tak hovořil o cílech svého klubu v pohárové Evropě. „Naše šance jsou velké, ale jen pokud budeme chtít. Pokud chcete, je všechno možné. Nesmíme se vystrašit jmény soupeřů. Na druhé straně stojí vždy šest osob, které mají dvě ruce a dvě nohy. Stejně jako my,“ doplnil.

Prvním týmem, se kterým Lvi změří síly bude ve středu od 20.30 Maaseik. O týden později přiletí do Prahy hvězdná Civitanova. Na klání s italským gigantem, které se hraje v Unyp areně 30. listopadu od 18 hodin, zbývají v předprodeji už jen desítky lístků. Posledním celkem skupiny E je Arcada Galati. Na půdě rumunských šampionů se Lvi představí v úterý 12. prosince. „Civitanova je velkoklub, o její síle nemá cenu hovořit. Půjde o obrovského favorita naší skupiny. Maaseik považuji za šťastný los, mohli jsme dostat silnější tým. Jestli budeme hrát dobře, půjde o vyrovnané zápasy. To platí i pro Galati,“ sdělil odhodlaně kouč Barrial.

Luis Estrada do hry zatím nezasáhl.
Překvapení. Lvi prohráli s Příbramí. Diváci se kubánské posily nedočkali