Po 16. kole extraligy najdeme Lvy na čtvrtém místě tabulky. Na své poslední soupeře ztrácejí bod. Nejbližší utkání sehrají ve čtvrtek 29. prosince v Ostravě. Na domácí palubovce v Unyp areně se představí v sobotu 14. ledna (18.00) v zápase s Kladnem.

Jihostroj České Budějovice - Lvi Praha 2:3 (22:25, 25:16, 18:25, 25:17, 10:15)
Jihostroj: Giraudo, Licek, Ondrovič, M. Kriško, Stoilovič, Polák, libero Kovařík. Střídali: van Schie, Michálek, Velát. Trenér: Zach. Lvi: Vodička, McCarthy, Schouten, T. Kriško, Todua, Janouch, libera Moník a Tláskal. Střídali: Tibitanzl, Čech, Pliasetskyi, Smith. Trenér: Barrial.

Casey, proběhlo před duelem hecování a cítil jste trému?
V týdnu ne, trochu jsme se hecovali až tady zhruba hodinu před zápasem. Nervózní jsem nebyl, volejbal je můj život, mám ho rád a není důvod se z něj stresovat.

Vyhráli jste zápas, o kterém se psalo jako o přímém souboji o třetí místo. Nicméně jste zůstali čtvrtí. Mrzí vás to?
Třetí budeme už za chvilku. To vám garantuji. (směje se) Jsem maximálně spokojený. Vždyť jsme jako první letos vyhráli v Budějkách. Po Vánocích nás čeká další fáze sezony a budeme se dále posouvat.

Blokař Lvů Fynn McCarthy si jde pro cenu určenou MVP zápasu s Příbramí.
Lvi udolali Příbram. Zápas byl těžší, než jsme čekali, přiznala opora Pražanů

Jeden set jste prohráli a získali v něm jen 16 bodů a další ovládli 25:18. Čím si vysvětlujete takové výkyvy?
Těžko říct. Oba týmy se dokonale znají, nebylo čím se překvapit. Jihostroj sice hrál trochu jiným systémem, ale hlavně to byl boj. Tomu, kdo měl v setu navrch, se hrálo lépe a většinou ho získal.

Co se dařilo, když se dařilo a co se nedařilo, když se nedařilo?
Pokud se dařilo, tak jsme si hodně pomohli obranou – jak na síti, tak v poli. Dokázali jsme si lépe přihrát a útočili ze snadnějších pozic. Pokud se nedařilo, ztráceli jsme jednoduché balony a komplikovali si tím zápas.

Radost Lvů po vyhraném zápase.Radost Lvů po vyhraném zápase.Zdroj: Lvi PrahaCo utkání rozhodlo?
Štěstí. Obě strany do toho bušily, zápas došel až do tiebreaku a v něm rozhodly úplné maličkosti.

Kolik dní volna nyní dostanete? Odletíte na Vánoce do Kanady a jak budete odpočívat?
Budeme mít pět dní volna. Zůstanu v Česku a přiletí za mnou máma. Těším se, jak jí v Praze všechno ukážu. Odpočívat budu, to si pište. (směje se)

Fanouškům jste k Vánocům nadělili dva body. Vzkážete jim ještě něco?
Nic originálního nevymyslím. Fanouškům přeji šťastné a pohodové svátky. Ať si je užijí v rodinném kruhu. Děkujeme jim za podporu po celý rok. A ať hlavně nezapomenou, že se už brzy uvidíme.