„Splnili jsme si svůj sen i sen několika generací volejbalových fanoušků z metropole. Titul byl odměnou všem lidem v klubu za jejich práci. Pokud děláte sport, máte sportovního ducha, tak chcete zkrátka vítězit. Tři dny a tři noci jsme slavili a poté dostali ještě větší chuť do práce,“ pronesl vzletně Janeček.

Zisk titulu znamenal pro Lvy vstupenku do základní části Ligy mistrů. Los skupiny E zatím znají jen z části, vedle italských vicemistrů Lube Civitanova na ně čeká belgický Maaseik a druhý tým z kvalifikace. Ta bude dohrána 29. října.

Trenér Lvů Juan Manuel Barrial.
Volejbaloví šampióni zbrojí na Ligu mistrů. Přivedli čtyři zvučné posily

V Lize mistrů narazí na velkoklub

„Civitanova je velkoklub, o její síle nemá cenu hovořit. Půjde o obrovského favorita naší skupiny. Maaseik považuji za šťastný los, mohli jsme dostat mnohem silnější tým. Jestli budeme hrát dobře, půjde o vyrovnané zápasy,“ sdělil kouč Lvů Barrial.

Kostra týmu zůstala pohromadě. Argentinský stratég se bude znovu opírat o Kanaďany Caseyho Schoutena a Fynna McCarthyho či Milana Moníka a Jakuba Janoucha. Čeští reprezentanti strávili léto na mistrovství Evropy a olympijské kvalifikaci.

Nabitá lavička. Miroslav Malán (vlevo) a Juan Manuel Barrial.
Lvi představili nové trenérské duo. Áčko i béčko spolupracuje na výbornou

„Zahrát si v Rio de Janeiru proti Brazílii před devíti tisíci fanoušky byl jeden z mých největších zážitků v kariéře,“ přiznal Janouch. Kapitán Lvů trochu litoval, že Češi nevyužili mečbol, který si vypracovali. „Šlo by o prvotřídní senzaci. Chvíli jsme byli zklamaní, ale pak jsme si uvědomili, jak dobrý dojem jsme zanechali,“ doplnil.

Dánovi se v Praze zalíbilo

Pro to, aby Pražané zanechali dobrý dojem i v pohárové Evropě, kádr ještě vyšperkovali. Dres se lvem na prsou budou oblékat i účastník dvou OH Argentinec Pablo Crer, dánský reprezentant Oskar Madsen a bývalý mládežnický reprezentant Německa Stefan Thiel.

Helena Havelková je zpět v národním týmu
Havelková obnovila volejbalové buňky. Chci předávat zkušenosti, říká

Madsen je odchovancem Vestsjaellandu, působil tři roky v Toulouse a minulou sezonu strávil v rumunském Galati, kde slavil titul. „S volejbalem jsem zažil mnoho krásných momentů, ale nikdy jsem nebyl šťastnější. Byla to velká euforie,“ vzpomenul.

V české metropoli se rychle zabydlel. „Potěšilo mě, jak je Praha velké a krásné město. Miluji taková. Potřeboval jsem přijet hrát do velkého města a cítit jeho puls,“ vysvětlil smečař, který označil za své největší zbraně emoce a vášeň do volejbalu.

Veronika Tinklová
Výpověď? Bez udání důvodu, říká volejbalistka Tinklová o konci v Olomouci

V sobotu preméra na palubovce Odoleny Vody

První letošní utkání extraligy sehrají Lvi 21. října na palubovce Odoleny Vody, doma se představí o šest dní později v zápase se Zlínem. „Pokud se vám podaří vyhrát nějaká soutěž, myslíte už jen na jedno. I přesto, že jsme vyměnili několik hráčů, budeme mít v sobě stále vítěznou mentalitu,“ slíbil trenér Barrial.

Do Ligy mistrů vstoupí jeho svěřenci 22. listopadu kláním v Maaseiku, v UNYP areně přivítají o týden později Civitanovu. „Kádr jsme stavěli tak, aby mohl udělat dobrou stopu v Lize mistrů. Česko chceme důstojně reprezentovat. Ukázat, že volejbal umíme,“ zakončil prezident Lvů Janeček.

Zdroj: Youtube

Soupiska Lvů pro sezonu 2023/24

Nahrávači: Jakub Janouch (Česko/33 let), Stefan Thiel (Německo/26)

Blokaři: Pablo Crer (Argentina/34), Fynn McCarthy (Kanada/23), Martin Tibitanzl (Česko/27), Jan Černý (Česko/18)

Univerzálové: Casey Schouten (Kanada/29), David Kollátor (Česko/20)

Smečaři: Oskar Madsen (Dánsko/23), Luis Estrada (Kuba/23), Daniel Čech (Česko/26), Jan Vodička (Česko/22), Jan Krča (Česko/19)

Libera: Milan Moník (Česko/35), Aleš Tláskal (Česko/17)

Letošní domácí extraligová utkání Lvů

26. října: Lvi-Zlín (18.00)

28. října: Lvi-Ostrava (17.00)

4. listopadu: Lvi-Ústí (18.00)

16. listopadu: Lvi-Příbram (18.00)

7. prosince: Lvi-České Budějovice (18.00)

16. prosince: Lvi-Beskydy (18.00)

30. prosince: Lvi-Odolena Voda (18.00)

Mistrovská radost pražských Lvů.
Exploze lví radosti! Po dalším skalpu Budějovic slaví historicky první titul

Domácí zápasy Lvů v Lize mistrů

30. listopadu: Lvi-Lube Civitanova (Itálie/18.00)

11. ledna: Lvi-VC Maaseik (Belgie/18.00)

17. ledna: Lvi-soupeř z kvalifikace* (19.30)

* soupeř bude znám nejpozději 29. října