Přitom po páté příčce ve scratchi následovala dvanáctá v omniu a v bodovačce si věřila nejvíc. „Cítila jsem se dobře, byla jsem připravená a čekala jsem na bodovačku, což je moje nejsilnější disciplína. Mrzí mě, že dopadla nejhůř, ale předchozí starty na výsledek závodu neměly vliv,“ pronesla dvaatřicetiletá Machačová, která v bodovačce získala zlatou a stříbrnou medaili na mistrovství světa a bronz na evropském šampionátu.

Opět zkoušela útočit, ale soupeřky oba její úniky sjely. Z titulu se radovala domácí Kirsten Wildová. „Do závodu jsem šla s tím, že získám kolo náskoku, protože nepatřím k nejrychlejším na spurty. Bohužel se mi ujet nepodařilo,“ litovala závodnice pražské Dukly.

Poslední den světového šampionátu v dráhové cyklistice v nizozemském Apeldoornu.
Pevný kilometr na dráze: česká bolest bez postupu, Kelemen sotva chodil

Machačová bojovala na mistrovství světa jako jediná česká žena mezi vytrvalci. „Scratch jela výborně, zvládla ho bravurně. V omniu si naopak vybrala jeden ze smolných dnů, když měla dva pády, což ji vyřadilo z boje. Fyzicky na tom byla dobře a dvanácté místo mě opravdu těší, protože v omniu jako olympijské disciplíně je velká konkurence. Patnácté místo v bodovačce je pro mě naopak zklamání, protože jde o Jarmily excelentní disciplínu. V závodě se pokusila dvakrát o nástup, který soupeřky vždy pokryly. Neměla správný den, ale nedá se nic dělat, výsledek neodpovídal jejím nohám, na desítku v každém případě měla. Takticky jsme se netrefili do momentů, které rozhodovaly závod,“ mrzelo trenéra českých vytrvalců Milana Kadlece.

Přesto si Machačová mezi českými vytrvalci připsala díky scratchi nejlepší výsledek, až třináctý skončil Nicolas Pietrula ve stíhacím závodě jednotlivců, v omniu obsadil až 24. pozici.

Dráhové mistrovství světa v nizozemském Apeldoornu.
Čechman ve sprintu potěšil. Tlačil na sedminásobného medailistu z MS

„Nicolas ve stíhačce jel na hraně českého rekordu, věnoval jí v přípravě dost času, což musím hodnotit pozitivně. Stíhačku dlouho nikdo u nás na takové úrovni nejezdil. Kousek nám chybí, abychom padli od osmičky, měl potenciál být aspoň o sekundu rychlejší. Věřím, že příští rok budeme v desítce pevně zabudovaní,“ vyhlížel zlepšení bývalý skvělý cyklista Kadlec.

Jiří Hochmann scratch nedokončil, stejně jako Jan Kraus bodovačku. „To se nedá hodnotit pozitivně. Budu pracovat na mladších závodnících, abychom se vrátili k většímu počtu závodníků, když se nedaří starším, ať máme adekvátní náhradu. Na dráze nás v tuto chvíli závodí málo, dřív jsme měli větší konkurenci pěti, sedmi závodníků, kteří se o místo poprali, což je znát. Naše závody dopadají hůř než dřív, kdy jsme bojovali o přední místa, musíme se s tím co nejdřív popasovat, aby to bylo lepší,“ uvědomoval si Kadlec.

Dráhové mistrovství světa v nizozemském Apeldoornu.
Sprinterům měří odpor ve virtuálním tunelu. Pomáhají i automobiloví experti