Do města hazardu se každoročně sjíždí tisíce lukostřelců z celého světa, ale Češka tam je poprvé. „Je to trochu překvapivé, ale v minulosti jsem se začátkem února vždycky připravovala na sezonu, nebo měla školu,” říká Horáčková.

V Las Vegas se představí nejlepší Američané i Evropané, ale Korejců tam moc nejezdí. „Zajímavý bude vstup do haly. Nakráčíme tam přes kasino,” usmívá se závodnice, která si letos vylepšila osobní a i český halový rekord.

Vítěz získá deset tisíc dolarů

A co Horáčkovou postupně čeká? „Nejdříve Las Vegas shoot, což je třídenní turnaj. Střílí se vždy po třiceti šípech. Potom se sečte výsledek a stanoví konečné pořadí. Poslední den jsou spolu na terčovnici jenom čtyři nejlepší,” líčí plzeňská rodačka.

V rámci turnaje World Indoor Series bude bojovat o finálový turnaj, jehož se zúčastní šestnáct nejlepších lukostřelkyň podle bodového hodnocení ze všech dosavadních závodů série.

Lukostřelkyně Marie Horáčková
Horáčková začala rekordem. Prostor na zlepšení ještě mám, říká lukostřelkyně

„A kromě toho ve Vegas ještě proběhnou speciální závody. Třeba Shoot up, což je soutěž, v níž střílejí všichni najednou a ten, kdo netrefí čistý střed, vypadává. Kdo zůstane poslední, odnese si výhru deset tisíc dolarů,” říká Horáčková.

A s čím bude spokojená? „Konkrétní cíle nemám, ale chtěla bych do finále, protože jsem v průběžném žebříčku čtvrtá. Těším se na nové zkušenosti a atmosféru,” dodává.