Dějištěm turnaje byla Echo Arena v Liverpoolu, ve které hnalo závodníky více než 3500 diváků. Ti byli svědky mimo jiné také jednoho světového rekordu. V disciplíně Standing block chop (přesekávání kmene vestoje) jej totiž s časem 11,03 vteřiny překonal právě stříbrný Matt Cogar.

Český reprezentant Martin Komárek nezačal nejlépe a po první disciplíně, kterou byl Underhand chop (sekání kmene pod nohama), se nacházel až na desátém místě z dvanácti. Pak však začal stíhací jízdu hned ve druhé části, kterou bylo Stock saw (řezání kmene motorovu pilou), ve kterém skončil druhý.

V přesekávání kmene vestoje lehce ztratil na čelo, ale parádně si poradil se Single buckem (řezání jednomužnou pilou) a Springboardem (přesekání kmene ve výšce). V poslední disciplíně – Hot saw (řezání motorovou pilou s extrémním výkonem) zkušeně udržel třetí místo a mohl slavit.

„Medaile, ač bronzová, je pro mě zlatá, naprosto bez přehánění. Je to neuvěřitelně vyrovnané a stále těžší udržet krok s konkurencí. Jsem nesmírně šťastný a jsem rád, že se mi podařilo prodat to, co jsem letos natrénoval,“ zářil po výkonu Martin Komárek.

Autor: Lukáš Foff