„Jsem hodně spokojený. Hlavně všechno proběhlo tak, jak mělo. Bez pádů a nějakých větších problémů. Myslím, že už se dostávám do výborné formy,“ vzkázal Mathias Vacek, jenž by se v sezoně mohl objevit na Czech Tour a neměla by ho minout olympiáda.

V Austrálii to na začátku roku nebylo úplně tvrdé závodění. „Dostal jsem šanci se ukázat ve sprintu, který je hodně o zkušenostech. Bylo to docela dobré, ale samozřejmě pořád mám na čem pracovat,“ vypráví teprve jednadvacetiletý cyklista, jehož v nejbližší době čeká Strade Bianche, jednorázový silniční závod s cílem v toskánském městě Siena.

Ján Svorada
Bývalý cyklista Ján Svorada: Tour de France v Česku? Smysl dává jen Praha

Dostal příležitost vyzkoušet si i pozici lídra. „Už jsem se do toho vžil. Na klasiky mi ještě chybí zkušenosti, ale samozřejmě se budu snažit podávat co nejlepší výkony a pomoct kolegům, abychom si na velkých klasikách připsali jako tým vítězství. Myslím, že na menších dostanu šanci být lídrem. Chci toho využít a snad se něco povede,“ předpokládá rodák z Berouna.

Před Vueltou je potřeba být celou sezonu ve formě

Blíží se právě doma klasických závodů a tu Mathias Vacek považuje za nejoblíbenější období sezony. „Klasiky v Belgii jsou tvrdé, agresivní a občas nebezpečné, takže čekám, že to bude hodně náročné. Zároveň se na to moc těším,“ pokračuje.

A potvrzuje, že se bude snažit, aby vyladil formu na Vueltu. „Člověk musí být celou sezonu ve výborné formě, aby byl nominován na Vueltu. Takže se musím snažit, abych byl co nejlépe připravený na všechny závody,“ přemítá o jednom ze tří závodů Grand Tour.

Slovinský cyklista Primož Roglič z týmu Jumbo-Visma
Používá Jumbo-Visma doping? U Armstronga taky nejdřív nebyly důkazy, říká Pineau

Zároveň se svým starším bratrem Karlem nedávno prožíval podpis jeho smlouvy se španělským ProTeamem Burgos-BH. „Ulevilo se určitě nám oběma. Doufám, že se Karel letos ještě víc ukáže. Myslím si, že to bude pro bráchu rozhodující rok a věřím, že to zvládne,“ vykládá a nezastírá, že jedním z jejich dětských snů bylo, aby se potkali v závodě Grand Tour.

„Samozřejmě by bylo skvělé, kdybychom na sebe narazili letos na Vueltě. Věřím, že by se nám to mělo povést,“ dodává jeden z největších talentů české cyklistiky.