Triumfovala v osobním rekordu 53,50 sekundy, čímž splnila i olympijský limit. Hned za ní se na stříbrném stupínku umístila Barbora Janíčková. Báječný český večer v srbské metropoli doplnil bronzem na padesátce motýlek Daniel Gracík.

Seeamanová vedla od začátku až do konce. O 18 setin sekundy vylepšila vlastní český rekord z ME 2021 v Budapešti. Její nejsilnější disciplínou je však dvojnásobně dlouhá trať, na níž na zmiňovaném šampionátu v maďarské metropoli slavila titul. Nyní poprvé vybojovala medaili v doplňkové disciplíně.

Mladík na stovce motýlek cílí na olympijský limit

Janíčková, která ve finále plavala ve dráze vedle zkušenější kolegyně, si během tří závodních kol třikrát posunula osobní rekord. Ve finále zaplavala čas 54,17 a své maximum tak vytáhla o 44 setin.

Neztratil se ani Gracík. Jeho bronz s nádechem senzace se zrodil díky času 23,26. Ten je jen o tři setiny horší než jeho květnový český rekord z Londýna. Jeho hlavní úkolem na ME je však stovka motýlek, kde chce zaplavat na olympijský limit.

Mladému závodníkovi, který je v tréninkové skupině švýcarského kouče Luky Gabrila sparingpartnerem Seemanové, k němu schází dvě setiny sekundy. Jeho parťačku také v Bělehradě teprve čeká hlavní disciplína. Ve středu vstoupí do rozplaveb kraulové dvoustovky, v níž je favoritkou.