Sedmadvacetiletá Sáblíková startovala již na šampionátech v letech 2011 a 2012 a i tentokrát bude mít největší ambice v časovce, v níž byla před dvěma lety devátá. "Uvidíme, jak mi bude sedět profil tratě, která je skoro celá po rovině a na konci je zvedák. Uvidíme, jak se s tím poperu a jak obstojím na rovině. Já mám přece jen radši kopce," řekla Sáblíková.

S přípravou je ale svěřenkyně trenéra Petra Nováka maximálně spokojená.

"Poslední tři týdny jsme trénovali v Livignu, kde se mnou byl i Honza Hirt," poukázala Sáblíková na pomoc experta: českého cyklistického profesionála z týmu Etixx, se kterým v létě spolupracuje. "Člověk se kouká, jak jede. Bylo to skvělé. Radil mi při jízdě z kopce i do kopce. Je výborný vrchař, úplně jiná liga než já," dodala úspěšná sportovkyně.

V létě na kole najela přes 5100 kilometrů. Dvojnásobek oproti loňsku.

"Odtrénovali jsme vše, co jsme chtěli. I počasí bylo docela v pohodě."

Po skončení společného tréninku Hirt prohlásil, že Sáblíková skončí v časovce na MS do pátého místa a věří, že dokonce získá medaili. "Jsem ráda, že má takový názor. Dříve mi spousta lidí říkala, že neumím jezdit na kole, že jen silově šlapu. On řekl, že moje šlapání je v pohodě, že tam není žádný problém. Bude ale záležet, jak se vyrovnám s profilem," poukázala opět na trať, která ji ve Španělsku čeká.

Sáblíková se v Ponferradě představí i v závodu s hromadným startem, kde ale ambice na umístění v popředí výsledkové listiny nemá.

"Bude to těžké, z České republiky pojedu sama. Nebude to jako v Krásné Lípě, kde jsem kolem sebe měla pět holek, které mě provezly balíkem dopředu, když jsem potřebovala," vrátila se k červencovému startu na Tour de Feminin, kde skončila celkově druhá.

"Boj o pozice v balíku, kde bude 130 nebo 140 ženských, bude takhle něco jiného. Nevím, co od toho očekávat," připustila Sáblíková, která se před dvěma lety na MS dostala do hromadného pádu a následně závod vzdala.