„Dlouho jsem o takový úspěch usiloval a někdy mi přišlo, že byla stovka až zakletá. Konečně se mi ji povedlo prolomit,“ prohlásil Mekbib, kterému se na turnajích v Severní Americe velice daří. Před týdnem se dostal do finále v Houstonu a v únoru vybojoval svůj první titul v Torontu.

V Niagara on the Lake vstupoval Mekbib do turnaje jako šestý nasazený. Ve finále vyzval Shawna Delierreho, který je 76. hráčem světového žebříčku, ale byl už také pětatřicátý a dokázal vyhrát na okruhu PSA 16 titulů.

„Bylo velice důležité, abych zůstal v klidu. Soupeř se mě snažil blokovat a rozhodit mě. Kromě druhého setu jsem udržel nervy a mohl se radovat,“ potěšilo Mekbiba, který si v letošním roce připsal už několikáté vítězství nad hráči světové stovky.

„Poslední dobou to už pro mě není nové. Několikrát jsem dokázal, že mezi ně patřím.“ Klíč k úspěchu? Před sezonou začal Mekbib spolupracovat s mentálním koučem z Opavy, sílu nabíral na kondičním soustředění v Alpách. „Hodně mi pomohla podpora ostatních profesionálních hráčů, kteří mi stále říkali, že mám na to dostat se do stovky a že si mám jít za svým,“ dodal Mekbib.