Basketbalisté Miami nezvládli v NBA další zápas bez zraněného LeBrona Jamese a podlehli v Chicagu 96:99. James vynechal kvůli bolavému kotníku druhé utkání za sebou a jeho tým utrpěl třetí porážku v řadě.

Floridskému týmu se během zápasu zranila další hvězda Chris Bosh, jenž odkulhal rovněž s poraněným kotníkem. Miami tak spoléhalo zejména na Dwyana Wadea, který ve svém rodném městě nastřílel 33 bodů, ale nestačilo to. V poslední čtvrtině proměnil tři trojkové pokusy, střela z dálky se sirénou, kterou mohl poslal zápas do prodloužení, mu však nevyšla.

"Měli jsme v závěru šanci na vítězství, ale přehráli nás v důležitých zónách," řekl kouč Miami Erik Spoelstra. Hlavní postavou Bulls, kteří v úvodu druhého poločasu předvedli sedmnáctibodovou šňůru, byl Derrick Rose, autor 34 bodů.

Do sestavy Dallasu se po devíti zmeškaných zápasech vrátil Dirk Nowitzki, jenž si koncem minulého roku poranil koleno, ale porážce v Memphisu 70:89 nezabránil. Německému basketbalistovi se comeback nepovedl, protože se už ve třetí čtvrtině vyfauloval. Dallas prohrál popáté za sebou. "Když odešel Nowitzki, mohli jsme hrát svoji hru," pochvaloval si trenér Memphisu Lionel Hollins.

Hráče Denveru nerozhodily spekulace o možné výměně kanonýra Carmela Anthonyho do New Jersey a deklasovali Cleveland 127:99. Cavaliers se venku nedaří a prohráli už devatenáctý zápas na palubovkách soupeřů v řadě.

Po sérii deseti domácích výher neuspěla na svém hřišti Atlanta, která podlehla Houstonu 106:112.

Výsledky NBA:

Atlanta - Houston 106:112, Charlotte - New Orleans 81:88, Chicago - Miami 99:96, Denver - Cleveland 127:99, Detroit - Sacramento 110:106, Memphis - Dallas 89:70, Minnesota - Orlando 99:108, Portland - New Jersey 96:89, Washington - Toronto 98:95.