Domácí většinu zápasu prohrávali, v poslední části sice opět zabojovali jako při velkém obratu v závěru druhého utkání, ale tentokrát to na celek z Floridy nestačilo.

Miami vedlo již ve druhé části o 14 bodů, když hostům vycházela sázka na nájezdy. Domácí Mavericks ztráceli hodně míčů, ale do poločasu se dokázali přiblížit na rozdíl pěti bodů.

Po přestávce se však znovu utrhli hráči Heat, kteří po dvou minutách třetí části vedli o 13 bodů. Od té chvíle se domácí začali vracet do zápasu.

Šest a půl minuty před koncem vedlo Miami o sedm bodů, ale v následujících pěti minutách stříleli koše pouze Dwayne Wade a Dirk Nowitzki. Tento duel vyzněl poměrem 12:5 pro německou hvězdu, a tak se šlo do poslední minuty za nerozhodného stavu.

Rozhodující koš vstřelil hostující Chris Bosh 39 vteřin před koncem

Nowitzki poté ztratil v útoku míč, ale ještě dostal jednu šanci poslat zápas do prodloužení. Jeho střela z odskoku zároveň s klaksonem se ale neujala. „Dirkules“ se tak stal smutným hrdinou zápasu, přestože byl nejlepším střelcem utkání s 34 body, k nimž přidal 11 doskoků.

Nowitzkimu však scházela větší podpora od spoluhráčů. Jason Terry sice nastřílel 15 bodů a Shawn Marion 10, ale oba zůstali v poslední části bez bodu.
Hvězdou Miami byl Dwayne Wade s 29 body a 11 doskoky. Bosh přidal 18 a LeBron James 17 bodů.

"Tohle bylo totální vítězství. Vždy si přejete zvítězit na obranné půli hřiště a nám se je povedlo zastavit," radoval se po utkání Wade.

V Dallasu se bude hrát i v úterý a ve čtvrtek v noci, ovšem právě vítězství třetího utkání by pro Miami mohlo být klíčové. Od zavedení finálového formátu 2-3-2 v roce 1985 se ve všech 11 případech, kdy byla série vyrovnaná 1:1, radoval z titulu vítěz třetího utkání.