Ani v sobotu se nepodařilo Washingtonu Wizards trochu napravit dojem ze zpackané sezony. Kouzelníci podlehli doma 104:118 silnému Miami a krčí se na samém dně Východní konference s bilancí 18 výher ku 60 porážkám.

Výhru Heat podpořil 33 body ostrostřelec Dwayne Wade, kterému tentokrát zdatně sekundovali jeho spoluhráči. Yakhouba Diawara a Jermaine O´Neal posbírali šestnáct bodů, Michael Beasley a James Jones shodně po třinácti a Jamario Moon přidal jedenáct bodů.

„Oba týmy zahrály dobře, ale my jsme byli na konce lepší,“ zhodnotil serveru nba.com utkání Wade. „Dalších šest zápasů pro nás bude hodně důležitých,“ dodal.

Domácím utekl začátek, když prohrávali 0:7 a poté i o 14 bodů, ale následně se dotáhli a v poslední čtvrtině ztráceli na svého soka pouhý bod. Jenže Miami spasily trojky. Hráči Heat trefili hned 14 pokusů, nejvíc v sezoně. Navíc osm z nich proměnili hosté v rozhodující čtvrté čtvrtině.

„Naši hoši trefovali střely se sebejistotou, v poslední čtvrtině jsme předvedli několik vynikajících pokusů,“ měl ze hry svého týmu radost kouč Erik Spoelstra.

Philadelphia si výhrou nad Detroitem zajistila play off

Basketbalisté Philadelphia doma zdolali Detroit a mohou si oddechnout. Z vyřazovacích bojů je již nikdo nemůže vystrčit. Do play off se podívají podruhé v řadě.

Domácí dotáhli k cenné výhře zkušení Andre Iguodala a Andre Miller. Iguodala trefil 31 bodů, nejvíce v sezoně. Miller pak dosáhl ceněného triple-doublu, když měl bilanci 21 bodů, 12 asistencí a 10 doskoků.

„Trochu jsme zariskovali, když jsme Andreho a Andreho nechali hrát celou druhou půli, ale cítili jsme, že je potřeba to udělat,“ popsal strategii kouč domácích Tony DiLeo. „Miller hrál výtečně, dosáhl triple-doublu a Iguola si vytvořil rekord. Takže tito dva hráči nás táhli,“ dodal.

Kouč oba borce vytížil, přestože již v neděli hrají proti New Jersey. Miller v tom ale neviděl žádný problém.

„Tenhle zápas byl důležitý, potřebovali jsme vyhrát. Jistota play off je dobrá, ale hlavně jsme potřebovali vyhrát doma, než se nyní vydáme na trip. Proto jsme zůstali na hřišti. Tvrdá práce byla odměněna,“ dodal Miller.

Atlanta – Orlando 82:88, Chicago – New Jersey 103:94, Denver – LA Clippers 120:104, Milwaukee – Memphis 102:107, New York – Toronto 95:102, Philadelphia – Detroit 95:90, Washington – Miami 104:118.