S celým cyklem může být rodačka z Kostelce nad Orlicí spokojená. Nejdřív ovládla závod světového poháru kategorie C1 ve Švýcarsku, který byl důležitý s výhledem na jarní olympijskou kvalifikaci. „Bylo to úžasné, krásné prostředí a skvělý park, který mi fakt sedl,“ uvedla v tiskové zprávě po vítězství.

Přitom se do Švýcarska sjely elitní jezdkyně v čele s Britkou Wortinghtonovou, která ovládla olympijský závod. „Konkurence byla fakt velká. Byla tam i domácí cyklistka a bronzová z Tokia Ducarrozová,” pokračovala čerstvě osmnáctiletá jezdkyně.

Tereza Zimovjanová atakovala na SP v Čcheng-tu stupně vítězů
Triatlonistka Zimovjanová zazářila v Číně. Po skvělém výkonu doběhla pátá

Přímo ze Švýcarska se společně s trenérem Michaelem Beranem přesunuli do Londýna, kde před dalším závodem světového poháru C1 v Číně proběhlo týdenní soustředění. V Bazhongu pak skončila pátá, což ovlivnil pád v první finálové jízdě.

V Londýně se naučila dva nové triky

 „V Číně to bylo náročné. To, co jsme si s trenérem na finále naplánovali, vyšlo jen z části,“ hodnotila Miculyčová. „V první finálové jízdě se mi nepovedl jeden trik a spadla jsem, takže jsem ho ve druhé už nezkoušela. Druhou jízdu jsem jela trochu víc na jistotu.“

Zakladatelé florbalového projektu Peaches Jonáš Kůra (vlevo) a Josef Juha.
S kempy až do USA? Parta florbalistů bortí hranice a dělá si zálusk i na exotiku

Před Miculyčovou skončily v Bazhongu dvě domácí jezdkyně Dengová se Sunovou, úřadující mistryně světa Robertsová z USA a Australanka Dhiemová. „Soupeřky oproti mně předvedly těžší triky. Jezdily rychleji a létaly výš,“ uznala Miculyčová.

Podle Berana jeho svěřenkyni hodně pomohlo soustředění v Anglii, kde měli v náročnějším parku prostor na vypilování triků. „I vzhledem k tomu, že se do Číny sjela kompletní světová špička,“ poznamenal kouč. „V Londýně jsem se naučila dva nové triky a hned jsem je předvedla,“ pochvalovala si závodnice.