„Samozřejmě mě to mrzí, protože jsem se v přípravě cítila opravdu dobře. Ale tyhle věci k našemu sportu bohužel občas patří. I tak věřím, že se na olympiádu do Paříže dostanu,“ uvedla Miculyčová na webu Českého svazu cyklistiky.

Teprve osmnáctiletá freestylová jezdkyně BMX byla v prvním závodě olympijské kvalifikace v Šanghaji šestá, ale i při jisté neúčasti v Budapešti to s jejím startem na OH stále vypadá reálně.

Musí počkat na finální nominaci UCI

„Podle našich propočtů má Iveta na zisk olympijské kvóty i tak šanci, protože napřímo z kvalifikace postupuje šest žen a dalších pět (jedno místo má jako pořadatelská země jisté Francie) se kvalifikuje poměrně složitým způsobem na základě umístění na mistrovství světa 2023 a 2022, kde Iveta vybojovala bronzovou medaili,“ uvedl předseda komise BMX Českého svazu cyklistiky David Průša.

Královně cyklistiky za rok 2022 tak nezbývá nic jiného, než v určité nejistotě čekat. Definitivní jistotu bude mít až po víkendové kvalifikaci, kdy Mezinárodní cyklistická federace UCI oznámí finální nominaci dvanácti kvalifikovaných žen do olympijského závodu.