Larry Nassar dlouhodobě zneužíval americké gymnastky, ty na to sice upozorňovaly formou obvinění směrem k FBI, ta ovšem dlouho dobu tyto zprávy ignorovala. V současnosti se ale americké gymnastky veřejně proti FBI postavily a požadují tučné odškodné ve výši přesahující miliardu dolarů.

Brittney Grinerová odchází od moskevského soudu.
Případ zmizelé hvězdy. Lesbická černoška v ruské cele? Hrozný osud, říká mariňák

„Je na čase, aby byla FBI pohnána k zodpovědnosti,“ řekla elitní gymnastka Maggie Nicholsová. Mezi gymnastkami nakonec vystoupilo veřejně přibližně 90 závodnic, mezi nimi jsou i olympijské vítězky Simone Bilesová, Aly Raismanová či McKayla Maroneyová.

FBI přiznala pochybení

Generální inspektor ministerstva spravedlnosti dospěl před rokem k závěru, že FBI výrazně pochybila, když se v roce 2015 dozvěděla o prvních zprávách o Nassarově zneužívání. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) má šest měsícu na to, aby na výzvu k odškodnému reagovala.

Tehdejší lékař gymnastek Larry Nassar už za své činy pyká. V roce 2018 byl za zneužívání a držení dětské pornografie odsouzen k více než 300 letům vězení, u soudu proti němu vypovídalo zhruba 400 žen.

Americká basketbalistka Brittney Grinerová.
Americká hvězda zmizela v Rusku. Fanoušci zuří: O chlapa byste se starali hned

Ředitel FBI Christopher Wray u inkriminovaného soudu přiznal pochybení. „Je mi strašně líto, že v FBI byli lidé, kteří měli šanci zastavit tohle monstrum v roce 2015 a neudělali to. A to je neomluvitelné,“ přiznal Wray u soudu.