Jako už tradičně patřily první březnové dny národnímu mistrovství republiky. Po páteční kvalifikaci se do sobotních bojů probojovalo nejlepších 48 mužů a 24 žen. 

Mezi ženami zvítězila největší favoritka a momentální jednička české reprezentace Hana Matelová, která tak dosáhla na třetí titul v řadě. Neměla to však vůbec jednoduché, v semifinále bojovala s osmnáctiletým talentem ženského stolního tenisu Zdenou Blaškovou, kterou porazila v šesti setech 4:2.

V očekávaném finále pak narazila na loučící se Renátu „Blechu“ Štrbíkovou, kterou přemohla stejným poměrem. „Hrozně moc jsem toužila vyhrát potřetí v řadě. Zbytečně jsem sama sebe vystavila velkému tlaku a bylo to tím pádem pro mě velmi těžké,“ nechala se slyšet pro ping-pong tv Matelová.

V mužské části pavouku byl vítěz mnohem méně předpovídatelný. Nejužší česká špička je velmi vyrovnaná a na nejvyšší stupínek si brousilo zuby hned několik hráčů. Největšími favority a nejvýše nasazenými hráči byli Lubomír Jančařík a Pavel Širuček.

Ti se také potkali ve finále, ve kterém toužil Jančařík získat svůj první titul v kariéře. Rozhodující koncovku páté sady ale zvládl lépe Širuček a vyhrál také 4:2. „Finále bylo velmi těžké a Luboš v něm byl lepším hráčem, vítězem jsem ale já,“ okomentoval svoji obhajobu havířovský rodák Pavel Širuček.

Výsledky mistrovství republiky ve stolním tenisu

Dvouhra mužů:

 1. Pavel Širuček
 2. Lubomír Jančařík
 3. Tomáš Polanský, Tomáš Konečný

Dvouhra žen:

 1. Hana Matelová
 2. Renáta Štrbíková
 3. Zdena Blašková, Dana Čechová

Čtyřhra mužů:

 1. Pavel Širuček – Tomáš Polanský
 2. Tomáš Tregler – Tomáš Konečný
 3. Dmitrij Prokopcov – Jakub Kleprlík, Lubomír Jančařík – David Reitšpies

Čtyhra žen:

 1. Hana Matelová – Kateřina Tomanovská
 2. Karin Adámková – Aneta Kučerová
 3. Zdena Blažková – Tamara Tomanová, Nikita Petrovová, Kristýna Štefcová

Smíšená čtyřhra:

 1. Martin Koblížek – Renáta Štrbíková
 2. Patrik Klos – Tamara Tomanová
 3. Stanislav Kučera – Aneta Kučerová, Petr Kaucký – Zdena Blašková