Jednatřicetiletý samuraj se vracel do klece UFC po první porážce od roku 2015, kterou mu před půl rokem v New Yorku uštědřil Brazilec Alex Pereira. V neděli nad ránem se však Jiří Procházka dokázal z titulové prohry rychle oklepat a na turnaji v Las Vegas předvedl další úchvatný výkon.

Nevyzpytatelného Aleksandara Rakiče technicky knokautoval ve druhém kole a na jubilejním 300. galavečeru UFC si připsal již čtvrtou výhru z pěti zápasů pod hlavičkou slavné organizace. Zároveň si rodák z Hostěradic dost pravděpodobně řekl o další titulovou šanci v polotěžké divizi do 93 kilogramů.

„Ano, přesně to chci! Ať dneska vyhraje kdokoliv, Pereira, nebo Jamahal Hill, je mi to úplně jedno,“ řekl sebevědomě Procházka, kterému momentálně patří pozice číslo dva. A po dalším přesvědčivém výkonu v kleci má políčeno na boj o vysněný pás šampiona.

Úvod patřil Rakičovi 

O rok starší Rakič, který se na scénu vrátil po téměř dvou letech, ovšem první kolo zvládl o něco lépe a získal ho na body.

Český bojovník dobře držel střed oktagonu, rakouský fighter se jej zase snažil zasahovat kopy na nohu. Procházkou, který si pomalu chystal svou taktiku pro další kolo, ale výrazněji neotřásl.

Jiří Procházka
Král Evropy? Chci vládnout světu, setřel Procházka Rakiče. Ve hře je obří bonus

Již v závěru úvodního kola dokázal Procházka poprvé soupeře zasáhnout a ve druhém kole už došlo na přestřelku, jak člen brněnského Jetsaam gymu dopředu avizoval. Samuraj dostal svého soupeře na zem, kde vzápětí rozjel sérii smrtících úderů. Zápas nakonec ukončil po třech minutách, když absolutně bezmocného Rakiče na zádech musel vysvobodit až rozhodčí.

Hotovo. Technický knokaut a třicáté vítězství Procházky mezi profesionály. Po nešťastném listopadovém pádu obzvlášť sladké. „Nebyla to perfektní bouře, ale byla to bouře,“ pousmál se Procházka.

„Chtěl jsem všem dokázat, že zvládnu předvést to nejlepší,“ dodal český bijec, jemuž tentokrát aplaudovala zaplněná aréna v Las Vegas.

Český MMA zápasník Jiří Procházka v titulovém zápase organizace UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie
Neměl jsem se rád. Pořád jsem byl na hraně, tlačil jsem na to, přiznal Procházka

Svým výkonem si navíc Procházka hlasitě řekl o bonus za nejlepší výkon večera, jenž byl Fna jubilejním turnaji odměněn částkou ve výši 300 tisíc dolarů (více než sedm milionů korun). A tučnou odměnu nakonec opravdu i získal.

A co bude dál? Zatím těžko předpovídat. Titul polotěžké váhy suverénně obhájil Pereira, který v hlavním zápase knokautoval Američana Hilla už v prvním kole. Nabízí se tak velká odveta, o kterou si Procházka rovněž řekl. Teď už má ale všechno ve svých rukou slavná UFC.