„Cením si toho moc. Je to vždycky skvělé zakončení sezony a zároveň start do té nové. Vždycky je fajn potkat lidi z pětibojařského prostředí, se nimiž se třeba celý rok nevidím,“ prohlásil Vlach na slavnostním vyhlášení v pražském hotelu Grandior.

Český pětibojař Martin Vlach při šermu
Mají vazbu na armádu, hrozí i doping. Přesto návrat Rusů nikoho nepřekvapuje

Vrcholem příští sezony jsou jednoznačně olympijské hry v Paříži, na něž ještě není kvalifikovaný a které budou zřejmě poslední, kde se v rámci pětiboje představí jízda na koni. „Hned zkraje roku budu závodit, abych byl vysoko v olympijském žebříčku a kvalifikoval se nepřímo. A pokud se to povede, pak bude samozřejmě jediným a hlavním cílem olympiáda,“ zmínil prioritu.

Pětibojařskou anketu ovládl znovu Martin VlachPětibojařskou anketu ovládl znovu Martin VlachZdroj: Ivana Roháčková

Během galavečera byly oceněny i týmové medailové úspěchy. Vedle suverénní zlaté smíšené dvojice z EH v Krakově Vlacha s Karolínou Křenkovou také bronzový pár z mistrovství světa v Bathu - Lucie Hlaváčková a Marek Grycz. Tato dvojice získala pro český moderní pětiboj mixovou medaili z MS po osmi letech. Oceněno bylo i zlato Matěje Lukeše a Jana Tomana ze štafety na juniorském mistrovství Evropy v Istanbulu.