Celkově pak o jeden bod porazil obhájce titulu Jana Zarembu, který dvakrát obsadil druhé místo. Závod sledovalo v Pacově rekordní za ideálního počasí téměř 5000 diváků.

Druhou jízdu vyhrál Jiří Čepelák, který se i při prvním startu pohyboval dlouho na medailových pozicích, než v závěru odpadl.

Ve stopětadvacítkách se vedení v šampionátu ujal František Smola z Orionu Litomyšl na suzuki, který se jako jediný dvakrát prosadil na stupně vítězů. Čerstvě sedmnáctiletý motokrosař v první jízdě prohrál jen s Michalem Votroubkem, ve druhé při Votroubkově absenci podlehl slovenským hostům Martinu Kohútovi a Tomáši Bučencovi. Úvodní závod nestihl obhájce titulu Josef Kulhavý, který je po operaci zlomené ruky po únorovém pádu.

"Trať v Pacově znám dokonale, což byla moje výhoda. První rozjížďka dopadla zcela podle mých představ. Do druhé rozjížďky jsem neodstartoval optimálně a už se mi nepodařilo zaútočit na první místo. S celkovým vítězstvím jsem zcela spokojen, pokusím se zaútočit na celkový titul," poznamenal sebevědomě devatenáctiletý Michek.

Vítěz druhé jízdy ve třídě open Čepelák v první finálové jízdě prorazil zadní pneumatiku. "Zkoušel jsem dojet na prázdné gumě. Do druhé jízdy jsem pak nastoupil s cílem získat bezpečný náskok, abych nemusel bojovat o prvenství až v závěrečných metrech," řekl Čepelák.

Příští závod se uskuteční 6. května v Lokti nad Ohří.

Výsledky, do 125 ccm: 1. jízda: 1. Votroubek (Yamaha), 2. Smola (Suzuki), 3. Sukup (Kawasaki). 2. jízda: 1. Kohút (SR/Honda), 2. Bučenec (SR/Honda), 3. Smola. Celkově a pořadí MČR: 1. Smola 42, 2. Bučenec 40, 3. Sukup 38. Open: 1. jízda: 1. Michek (Kawasaki), 2. Zaremba (KTM), 3. Kadleček (Honda). 2. jízda: 1. Čepelák (KTM), 2. Zaremba, 3. Michek. Celkově a pořadí MČR: 1. Michek 45, 2. Zaremba 44, 3. Kadleček 36. Veteráni: Celkově a pořadí MČR: 1. Hrobský (TM) 47, 2. Dokoupil (Kawasaki) 40, 3. Heinrich (TM) 38.