V zimě Výtiska na squashovém kurtu nepotkáte, ale jak mu skončí sezona, stává se z něho obávaný protihráč. „Mám dvě dcery, takže toho času tolik není, ale když to jde, tak jednou týdně vyrazím. Člověk se u toho pořádně zapotí. Pro mě je to výborný doplňkový sport. Je tam hodně startů, časté změny směru pohybu, je to náročné koordinačně, obratnostně, je potřeba si umět poradit na malém prostoru. Pro mě ideální zpestření tréninku. Dřina, ale taky zábava,“ popsal juniorský mistr světa z roku 2001.

Ač je na ledě považován za nekompromisního obránce, ve squashi se mírní. „Někdy to ve mně vře, ale rakety nelámu, nikdy s nimi ani neházím. Jdeme si prostě zahrát, ale jako sportovci jsme přirozeně soutěživí a nikdo nechceme prohrát, takže tam pak nervy občas jsou,“ usmívá se silák, který si v extralize vysloužil přes 1500 trestných minut. „Je ideální, když jdu na kurt s někým, s kým jsme na tom herně podobně. Nejvíc jsem chodil s Milanem Mikulíkem, který nyní hraje hokej za Frýdek-Místek. V tenisu mě porážel, ale ve squashi jsem nad ním většinou vyhrál já.“

V zápalu boje si prý občas zapomene dát pozor a narazí svým urostlým tělem do stěny. „Naštěstí jsme my hokejisti na mantinely zvyklí, takže ke zranění skoro nikdy nedošlo. Jen jednou jsem soupeře nešťastně trefil do oka, když se na mě nečekaně otočil. Jeli jsme do nemocnice, ale všechno nakonec dopadlo dobře,“ vzpomíná vítěz extraligy ze sezony 2015/16 (zlato získal s Libercem).

Pokud mu to klubové povinnosti dovolí, přijde se do sportovního centra FAJNE na republikové mistrovství ve squashi podívat. „Ještě nikdy jsem zápasy elitních squashistů neviděl, takže když to půjde, rád dorazím. Určitě to bude velký zážitek,“ dodal vítkovický kapitán.

Squashový šampionát začíná v Ostravě 5. března. Největším favoritem mezi muži bude Daniel Mekbib, nasazenou jedničkou mezi ženami Anna Sermeová.