Do finále nečekaně nepostoupil český olympionik Vítězslav Gebas, a tak se v boji o medaile objevil kromě Tomáše Raka už jen Lukáš Rohan, ale oba si vedli znamenitě. Rak se čistou jízdou zařadil za britskou dvojici Ryan Westley – Adam Burgess a ve 29 letech získal první medaili na velké akci.

Rak vlastně zažil vůbec první velké finále kariéry. „Nějaké nervy velké to ale nebyly. Těšil jsem se a snažil se správně zkoncentrovat na finále. Dělal jsem to, co umím,“ vyprávěl už s medailí na krku závodník Dukly Brandýs nad Labem.

Výborně zabojoval i Rohan, který na trati rovněž nechyboval. Páté místo je jeho nejlepším výsledkem v mezinárodních měřeních. Na medaili by potřeboval zajet o čas lepší o víc než vteřinu.

To, že české ženy vyjdou na Vltavě naprázdno, se potvrdilo po závodě kajakářek. Na nejlepší umístění dosáhla Kateřina Kudějová. Mistryně světa z roku 2015 ale skončila až sedmá a od medaile ji dělilo víc než pět sekund. Po finále přiznala, že jí chyběla síla.

Posilovnu přitom ale moc nemiluje. „Nejsem jistá, jestli by mi pomohla. Když má člověk větší svaly, je těžší. Ale asi budu muset začít posilovat,“ uvažovala Kudějová. Barbora Valíková dojela při debutu na velké akci desátá. Pro druhý kontinentální titul v kariéře si po čtyřech letech dojela Němka Ricarda Funková.