Kuriózní situaci řešili ve čtvrtek večer na televizní stanici TNT. Uprostřed tří simultánních zápasů NBA se komentátor ve studiu snažil vybrat utkání, ve kterém by ještě o něco šlo. Celonárodně vysílaný hit dne mezi Milwaukee a Bostonem se totiž zvrhl jednoznačně ve prospěch domácích Bucks a ani žádný další zápas nebyl zajímavý.

Vít Krejčí
Do NBA se vrací české jméno. Krejčí podepsal smlouvu s Atlantou

„Takže tenhle zápas se samozřejmě vymkl z rukou,“ oznámil komentátor Ernie Johnson přerušení vysílání, když se ve 3. čtvrtině dostalo skóre na 100:62 pro Milwaukee.

Přitom šlo o souboj lídra soutěže z Bostonu s nejlepším týmem Východní konference. Celtics nakonec podlehli Milwaukee drtivě 102:135.

Další živý přenos byl  Oklahoma City vs. Portland, jenže Thunder v té době vedli o neuvěřitelných 36 bodů. Poslední možností tak byl zápas mezi Dallasem a New Yorkem, přestože v tu chvíli Mavericks měli náskok 19 bodů.

„Oklahoma mimochodem v poločase vede o 36 bodů, takže tam nepůjdeme. Tak zkusíme Knicks a Mavs, tam je to 47:28. To je ten zápas,“ rozhodl Johnson.

Nakonec bylo drama

Volba z nouze se nakonec ukázala i jako správná. Došlo totiž na dramatickou koncovku. Dallas ještě sedm minut před koncem vedl 115:96, ale Knicks minutu do sirény stáhli na jediný bod. Green pak trefil klíčovou trojku na 124:120 a zařídil výhru Mavericks, kteří se museli obejít bez zraněné hvězdy Dončiče.

Zápas mezi Oklahoma City a Portlandem skončil pátým největším rozdílem v historii NBA:

Zdroj: Youtube

Mimochodem, zápas mezi Oklahomou a Portlandem skončil drtivým vítězstvím domácích 139:77, což je pátý největší rozdíl v historii NBA, kterou naposledy ovládl Denver. Absolutním rekordem je prohra o 73 bodů, kterou v prosinci 2021 utrpěla Oklahoma s Memphisem.

„Dokonalá smršť, abych byl upřímný. Nic nám nefungovalo,“ konstatoval kouč Portlandu Chauncey Billups, jehož tým měl úspěšnost střelby jen 27 procent.