Kalifornské derby v NBA skončilo jednoznačným vítězstvím basketbalistů Golden State, kteří porazili Sacramento 130:98 především díky 40 bodům C. J. Watsona. Pětadvacetiletý rozehrávač odehrál životní zápas, už v prvním poločase 23 body vyrovnal svůj nejlepší střelecký výkon v této sezoně.

Hráči Golden State, kteří jsou druhým nejhorším týmem v Západní konferenci, zvítězili teprve podruhé za posledních dvanáct zápasů. Sacramento je v tabulce hned před nimi.

Nejužitečnější hráč nedělního Utkání hvězd Dwyane Wade nedohrál středeční zápas Miami na palubovce New Jersey poté, co si v první čtvrtině při doskoku natáhl lýtkový sval. Hosté i bez nej zvítězili 87:84. "Teď to bolí. Uvidíme, jak to bude vypadat v dalších dnech," prohlásil tahoun Miami, které čeká další zápas v pátek v Memphisu.

Snajpři z Phoenixu nestačili na Dallas

Nejlépe střílející tým soutěže Phoenix prohrál v Dallasu 97:107 a teprve posedmé v sezoně nepřekonal stobodovou hranici. Velkou zásluhu na tom měl zkušený Jason Kidd, který si připsal sedm získaných míčů. "Je úžasný. Taková bilance v jednom zápase je fenomenální," ocenil jeho výkon trenér Dallasu Rick Carlisle. Kidd navíc přidal 18 bodů a deset asistencí.

Do texaského mužstva dobře zapadl Caron Butler, kterého Mavericks získali v sobotu z Washingtonu. Ve středu odehrál přes 39 minut a dal 15 bodů. Phoenixu nepomohlo 30 bodů a 14 doskoků Amareho Stoudemira, o němž se před čtvrteční uzávěrkou přestupů spekuluje v souvislosti s výměnou. Zájem Clevelandu však prý ochladl, Cavaliers navíc ve středu získali Antawna Jamisona z Washingtonu za. "Vidím to padesát na padesát. Těžko říct, co se stane," uvedl Stoudemire.

Po čtyřdenním zdravotním volnu, které Tony Parker vyplnil dovolenou v Malibu s manželkou Evou Longoriovou, dovedl San Antonio k vítězství na hřišti Indiany 90:87. Francouzský basketbalista dal 28 bodů. "Nebyl úplně ve formě. Všechno nezvládal, a když k tomu přihlédnu, tak hrál výborně," komentoval trenér kouč Gregg Popovich výkon Parkera, jenž má potíže s kyčlí.

Dallas - Phoenix 107:97, Golden State - Sacramento 130:98, Indiana - San Antonio 87:90, LA Clippers - Atlanta 92:110, Milwaukee - Houston 99:127, New Jersey - Miami 84:87, New Orleans - Utah 90:98, New York - Chicago 109:115, Orlando - Detroit 116:91, Toronto - Memphis 102:109 po prodl., Washington - Minnesota 108:99.