Házenkářky objevily ve své šatně dvě kamery po pondělním tréninku. Klub vše nahlásil policii, která údajného pachatele dopadla. Podezřelou osobou, která kamery v kabině týmu nastražila, má být někdo blízký klubu. „Tento nechutný čin, navíc od důvěryhodné osoby, je prostě šokující a všechny nás velmi zasáhl,“ uvedl na klubovém webu manažer Metzingenu Ferenc Rott.

Interligové házenkářky Zlína v sobotu nemile překvapily na půdě poslední Stupavy...
Kouč házenkářek Zlína si poprvé plácl s hráčkami soupeře. Proč?

Vedení nejvyšší ženské ligy v Německu nechutný čin odsoudila a potvrdila, že vyšetřování stále probíhá. „Takový trestný čin odporuje všem hodnotám, které jako HBF společně s našimi kluby zastupujeme. Klub si může být jistý plnou podporou HBF,“ vzkázal šéf ženské bundesligy Andreas Thiel.

„V této těžké době se nám dostalo velké podpory ze strany policie, svazu a dalších týmů,“ děkoval Rott, který dal hráčkám několik dní volna, aby mohly být se svými rodinami.

Hráčky poslaly jasný vzkaz 

Házenkářky Metzingenu vystoupily společně na sociální síti a daly jasný vzkaz: „Nenecháme se ničím a nikým dostat dolů. Ženská házená stojí při sobě a odhodlaně se brání všem, kteří ohrožují nás a náš sport. Naše solidarita je větší než jakákoli rivalita, jakákoli hra, jakýkoli cíl!“

Trenér Rastislav Trtík na mistrovství Evropy 2022 v Bratislavě.
Házená se zrychlila. A já jsem se zklidnil, směje se trenér házenkářů Trtík

Jedná už o druhý podobný skandál během necelého půlroku. Loni v září byly nalezeny skryté kamery ve sprchách domácího i hostujícího týmu před zápasem ženské bundesligy mezi Buchholz-Rosengartenem a Bietigheimem.