"Ambice na titul pro celkového vítěze MVP nemám. Jen doufám, že moje výkony nám pomohou postoupit v Eurolize co nejvýš," řekl Veselý v rozhovoru pro ČBF. "Chceme zpět do Final Four a získat titul. Musíme jít krok za krokem, tvrdě dřít a hrát ještě lépe než dosud," dodal pro oficiální stránky Euroligy.

Fenerbahce je zatím jediným neporaženým celkem nadstavbové části a právě český pivot na tom má velkou zásluhu.

Statistiky z něj dělají jednoho z nejlepších hráčů v Evropě. Důkaz? V hodnocení užitečnosti je pátý v celé soutěži a v lednu byl dokonce jako první Čech v historii zvolen nejužitečnějším hráčem měsíce, když při čtyřech výhrách zaznamenal průměry 14,5 bodu, 10,3 doskoku, 2,3 asistence a dva bloky na zápas.

"Je to super pocit, hlavně kvůli tomu, že pořád vyhráváme zápasy. To je pro mě nejdůležitější. Já se jen vždy snažím týmu co nejvíce pomoci a teď v lednu to vycházelo opravdu dobře. Takže jsem šťastný," prohlásil Veselý.

Klíčem podle něj je týmové pojetí hry Fenerbahce, které nestojí jen na dvou individualitách. "Hrajeme tvrdě a kolektivně. A to funguje. Každý z nás si naši hru užívá. Všechno funguje, takže jen potřebujeme v našich výkonech pokračovat," tvrdí ostravský rodák.

Jsem vyzrálejší

Sám si během ledna vytvořil i osobní rekordy. Třeba deset útočných doskoků v duelu na hřišti Crvené Zvezdy Bělehrad. Tam měl o motivaci postaráno vzhledem k tomu, že Bělehrad považuje za druhý domov a Zvezda je pro něj jako bývalého hráče Partizanu velkým rivalem.

"Vždy, když proti nim hraji, cítím rivalitu. A tento typ zápasů miluji. Zvláště když je to v hale Pionir, kde mi atmosféra vždy dodává hodně energie," popsal Veselý.

Z toho může těžit i národní tým, který právě v Bělehradě sehraje v červenci kvalifikaci o olympijské hry. "Musím říct, že je to pro mě srdeční záležitost. Hrát v podstatě doma je super. Tajně jsem o tom snil. Aspoň si všichni můžeme vyzkoušet, jaké to je hrát před takovým publikem, jaké v Bělehradě bude," řekl Veselý.

V pětadvaceti letech má za sebou už tři sezony v NBA, kde však nedostal příliš prostoru. Už v minulé sezoně se mu po návratu do Euroligy dařilo a byl s Fenerbahce ve Final Four, ale až v této sezoně se definitivně stal klíčovou postavou týmu.

"Je to samozřejmě skvělé. Trenér Željko Obradovič mi dává velký prostor. Letos jsem víc v pohodě a víc si věřím. Jsem vyzrálejší. Konečně jsem našel sám sebe a opravdu si basketbal užívám. Željko mi věří a to je důvod, proč jsem šel do Fenerbahce. Líbí se mi jeho vítězná mentalita," dodal Veselý.