Baldock se do Doveru vrátil po téměř třiceti letech, v roce 1985 na klasické trati uspěl v čase deset hodin a 44 minut jako teprve pátý Australan. Surfař a pobřežní záchranář prozradil, že týdně v tréninku uplave čtyřicet kilometrů. Závěrečnou přípravu v La Manchi pak svěřil slovenskému specialistovi Vladimíru Mravcovi, jehož svěřenci už letos mají na kontě sedm úspěšných pokusů.

Australský veterán překonal o pět měsíců dosavadní rekord a úspěch oslavil několika pivy. "Čistě ze zdravotních důvodů a aby se mi lépe spalo. Po deseti hodinách jsme měl krizi, bolely mě ruce a měl jsem strach, že budu muset vzdát," přiznal Baldock.

Mimochodem byl o více než dvě a půl hodiny rychlejší než první český přemožitel František Venclovský. Baldockův rekord však nemusí mít dlouhého trvání. V Doveru už se připravuje třiasedmdesátiletá Australanka Irene Keelová.

Průliv má v nejužším místě 34 kilometrů, ale kvůli mořským proudům musejí plavci překonat mnohem větší vzdálenost. Prvním přemožitelem byl britský kapitán Matthew Webb v roce 1875 v čase 21 hodin a 45 minut. Rekord drží Australan Trent Grimsey časem šest hodin a 55 minut z roku 2012. Nejrychlejší ženou zůstává Yvetta Hlaváčová, která v roce 2006 trať zvládla za sedm hodin a 25 minut.