"Základ závodu - kvalifikace - nebyl špatný. Až na jednu položku, kterou jsem nedokázal úspěšně vystřílet. Finále ale bylo taková nejistota celou dobu. Neměl jsem úplně nejlepší polohu a ke konci se to projevilo. Celé se to rozsypalo," řekl Nepejchal ČTK.

Nikola Mazurová vybojovala 24. června 2019 na Evropských hrách v Minsku bronzovou medaili ve střelbě ze vzduchové pušky
Puškaři Nepejchal i Mazurová vystříleli bronz. Krpálek skončil bez medaile

Devatenáctiletý talent byl ve vzduchovkářském finále dlouho ve vedení, ale když už zůstali ve hře jen tři střelci, předstihli jej Richter i Kamenskij. Z boje o nejcennější medaili vypadl smolně o dvě desetiny bodu. Před poslední eliminací měl přitom na průběžně třetího Rusa náskok sedm desetin.

"To, že jsme vedl, mi nedělalo problém. Byl jsme vcelku v klidu, poloha ale udělala svoje," řekl Nepejchal. "Co teď převládá? Asi naštvání, za některé rány bych se kop do zadku," přiznal s úsměvem rodák z Kolína, který prožívá výbornou sezonu, ve které již dvakrát ovládl závod Světového poháru a získal účastnické místo na OH. "Zatím to jde, tak uvidíme, jestli to bude pokračovat," řekl střelec, jehož v Minsku čekají ještě dva starty.

Vybojovaná účast na olympiádě

Českým střelcům se v Minsku zatím daří a vybojovali již čtyři medaile. "Zatím je to výborné," řekl Nepejchal. David Kostelecký i Nikola Mazurová navíc pro Českou republiku vybojovali účastnická místa pro Tokio 2020. "Výprava bude trošku větší a budu tam mít víc kamarádů," uvedl Nepejchal, který takzvaný kvótaplac na OH vybojoval již na začátku sezony.

Nepejchal neměl před odletem do Běloruska moc informací o minské střelnici, a přestože někteří jeho krajané se sportovištěm moc spokojení nejsou, on je v pohodě. "Ke vzduchovce není nic extra z pohledu prostředí potřeba. Střelnice je všude stejná, až na nějaké světelné podmínky. Uvidíme na malorážce," řekl v klidu. "Navíc já to stejně moc nevnímám. Přijdu a soustředím se na to, co je přede mnou. Terč je vždy stejný," uvedl Nepejchal pragmaticky.

Judista Lukáš Krpálek se stal v Riu olympijským vítězem.
Láká vás olympiáda v Tokiu? Vstupenky už jsou v prodeji