Hrdinou utkání se stal Marek Malý, který za nepříznivého stavu v poslední směně odpálil walk-off homerun za dva body a rozhodl klíčový duel na 5:4. „Ten pocit je skvělý, nepopsatelný. Šel jsem na pálku s tím, že je potřeba posunut běžce do skórovací pozice. Nakonec to dopadlo takto. Tohle je sen pro všechny pálkaře, zakončit utkání walk-off homerunem. Trenér mi v poslední směně řekl, ať si dělám, co chci. Chtěl jsem pálit,“ popsal Marek Malý, nejlepší český pálkař turnaje.

Čeští softbalisté se tak v pravý čas probudili zejména v útoku, kde v průběhu šampionátu byli pod svým očekáváním. „Před důležitým zápasem s Kubou jsme se připravovali hlavně mentálně. S některými kluky jsme si osobně povídali. Říkal jsem, že se pálka zlepší a stalo se tak,“ doplnil trenér Kusý. Ze skupiny A do finálových soubojů postupují kromě Čechů, Nový Zéland, Argentina a Japonsko. Ze skupiny B kromě Kanady také Austrálie, USA a Venezuela.

České hráče tak čeká čtvrtfinále proti Kanadě, a to v pátek od 19:30 ve Svoboda parku v pražských Bohnicích. „Tohle je hodně důležitý mezikrok, který jsme zvládli. Teď můžeme setřást tlak ze sebe. Kanada je jeden z nejlepších týmů na světě. Těžký soupeř. Budeme před domácím publikem bojovat o nejhůře čtvrté místo na mistrovství světa, což je obrovská motivace,“ vyhlásil Marek Malý.

 

Marek Malý na turnaji:
7 Tolik úspěšných odpalů předvedl v sedmi zápasech.
4 Takový počet bodů svými odpaly zařídil.

Michal Holobrádek (nadhazovač)
38          Tolik strikeoutů zařídil v zápasech základní skupiny