Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Nepovedený úvod rozhodl. Házenkářky dostaly v Paříži lekci od Francie

Paříž - Českým házenkářkám nevyšel závěrečný druhý zápas na přípravném turnaji čtyř zemí v Paříži. Po sobotní prohře o pět branek s Rumunskem v neděli podlehly domácímu výběru 20:31 vinou nepovedeného začátku prvního poločasu a obsadily konečné třetí místo.

29.11.2015

Iveta Luzumová (vlevo) pálí v zápase proti Itálii.Foto: Alex Wipf/chf.cz

Před zápasem v Paříži uctily oba týmy minutou ticha oběti nedávných teroristických útoků ve francouzské metropoli. Svěřenkyně Jana Bašného následně proti pátému celku z posledního evropského šampionátu vůbec nezvládly vstup do utkání.

Inkasovaly prvních devět branek a od brzké ztráty 0:9 se celý zápas odvíjel. Češky se pak přece jen chytily a v dalším průběhu už hrály s vysokým favoritem vyrovnanější utkání. Druhý poločas prohrály jen o jeden gól.

"Prohrávat po třinácti minutách 0:9, to se jen tak často nevidí. Navíc jejich brankářka nás v úvodu utkání skutečně vychytala. Navíc do té chvíle nám v obraně nic nefungovalo, nebyli jsme agresivní," řekl v tiskové zprávě kouč Bašný.

"Musím přiznat, že naše hráčky se v úvodu tak trochu sesypaly. Od 20. minuty dál jsme vlastně remizovali, ale to se nepočítá. Aspoň je to pro nás poučení, na čem musíme pracovat. Takže podle dnešního utkání tak skoro na všem," doplnil.

Turnaj ve Francii byl pro reprezentantky přípravou na pokračování dobře nastartované kvalifikace mistrovství Evropy 2016. Češky vyhrály první dvě utkání skupiny doma s Itálií a na Ukrajině a v březnu se dvakrát střetnou se Srbskem.

Turnaj házenkářek v Paříži:

Francie - Česká republika 31:20 (17:7)
Sestava a branky Česka: Raníková, Müllnerová - Knedlíková, Severová 1, Salčáková 1, Růčková 1, Hrbková 2, Ryšánková, Luzumová 4, Malá 5, Janoušková 2, Jeřábková 1, Marčíková, Stellnerová 2, Weisenbilderová 1.
Nejvíce branek Francie: Pineauová, Lacrabereová po 4. Rozhodčí: Ch. Bonaventurová, J. Bonaventurová (obě Fr.). Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/2. Vyloučení: 2:1.

Rumunsko - Kuba 36:23 (17:10)

29.11.2015 VSTUP DO DISKUSE

Adolf Klepš
8

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby Klepše

V Polsku pobodal muž v nákupním centru osm lidí.
3 5

V polském nákupním centru pobodal muž devět lidí, jedna žena zemřela

Perličky ze superdebaty: Okamurova hubička, rebel Dolejš a dáma Šlechtová

Nemáte čas zhlédnout celý půldruhé hodiny dlouhý záznam z předvolební superdebaty Deníku? Nevadí, vystříhali jsme pro vás ty nejlepší momentky. Možná vás neprovedou všemi zákoutími politických programů, zato vám ukážou, že politici jsou také jenom lidé. A jací!

Prezident Zeman: Volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové

Letošní volby do Sněmovny nejsou zásadní ani zlomové, to je jen reklamní kampaň, řekl dnes prezident Miloš Zeman novinářům po odevzdání hlasu v základní škole v pražských Stodůlkách. Zopakoval, že sestavením vlády pověří vítěze voleb. Svůj hlas dal zřejmě Straně práv občanů (SPO), kterou před lety zakládal a která dřív nesla jeho jméno ve svém názvu. Zemana do volební místnosti doprovodila jeho manželka Ivana.

Katalánsko zůstane španělské, prohlásil král Felipe VI.

Katalánský premiér Carles Puigdemont ve čtvrtek prohlásil, že jeho parlament hodlá vyhlásit nezávislost, pokud Madrid nebude souhlasit s dialogem. Do secesní krize v pátek podruhé zasáhl i španělský král Felipe VI. Ten uvedl, že Katalánsko „zůstává a zůstane“ podstatnou součástí Španělska.