Detailní program sportovně-kulturního festivalu najdete na jeho webu. Kateřina Neumannová se na zahájení festivalu připravuje, jako by šlo o důležité závody, zve oficiální hosty. A odpovídala také na dotazy Deníku.

Řekne-li se Lipno sport fest, co vám naskočí jako první? Proč by si fanoušci sportu měli vybrat právě tento týden sportovních a kulturních akcí?
Letní sportovní festival by si měly vybrat rodiny s dětmi, které často a rády tráví volný čas aktivně.

Vyrazit by tedy měli všichni, kteří léto prožívají v pohybu?
Ti, kteří kombinují pobyt v přírodě se zábavnými aktivitami a baví je sport i kultura.

Fanoušci sportu a kultury z celé ČR měli možnost zúčastnit se vašeho festivalu už třikrát, co je čeká počtvrté?
Zajímavostí a novinek je celá řada. Například uspořádáme turnaje ve fotbale, volejbale, jezdit se bude na paddleboardech, soutěže připravíme v plavání i ve stolním tenisu.

Nic v závodním duchu? Nepůjde přímo o branky, body a vteřiny? Všechno pro veřejnost?
No jistě. Jde nám hlavně o spojení sportu a zábavy. Hrát a závodit, nebo se prostě jen tak rekreačně akcí zúčastnit, může naprosto kdokoli. Připraven bude jednodenní projekt Česko sportuje, na kterém spolupracujeme s Českým olympijským výborem.

Co si můžeme představit právě pod tímto projektem?
Je to takové příjemné testování dětí v jejich sportovních schopnostech. Včetně doporučení, v čem jsou děti třeba dobré, čemu by se mohly v budoucnu věnovat.

Účastníci Lipno sport festu si zvykli na návštěvy populárních osobností ze světa sportu…
Opět nás navštíví celá řada zajímavých tváří. Přijede paralympijský vítěz a mistr světa Jirka Ježek, měla by dorazit držitelka světového rekordu v běhu na osm set metrů Jarmila Kratochvílová. Osobností bude celá řada, podrobnosti, kdo chce, najde na webových stránkách Lipno sport festu 2015.

Řešíte festivalový program?
Je pravda, že právě teď mě festival zaměstnává docela hodně. Intenzivně se podílím na tvorbě programu, který se v těchto dnech dolaďuje. Pak přijdou na řadu moji kolegové s produkční částí, ale v přípravné fázi se festivalu věnuju opravdu hodně.

Povídali jsme si o osobnostech ze světa sportu, dorazí také populární tváře ze světa kultury?
Ještě nemám úplně uzavřen seznam hostů. Uvidíme, budu se snažit, aby osobností dorazilo co nejvíc. Já zatím jmenovala ty, které už svoji účast potvrdily a je téměř jisté, že přijedou. O těch mohu mluvit nahlas, s ostatními jsme teprve v jednání.

Viděl jsem vás při běhu Olympijského dne, kdy jste manifestační akci vzala útokem a žádná jiná žena vás nedokázala předběhnout. Lipno sport festu se zúčastníte také aktivně?
Bylo by hodně špatné, abych chyběla na festivalu, který je takovým mým děckem. Já na Lipně tento festival prožívám pravidelně. Občas z pracovních důvodů, třeba na dva dny, musí odjet, ale zase se vrátím. V rámci devíti festivalových dnů ale na Lipně určitě budu, aktivně se určitě zúčastním většiny akcí.

Na Lipně „umí" být pořádná zima, co pro sportovce vymyslíte, když nebude přát počasí? Jsou připraveny i mokré varianty?
Horší počasí jsme si vybrali loni. Nebylo teplo, bylo ošklivo, ale stejně se sportovalo. Kdyby bylo teplo a svítilo sluníčko, tak bychom samozřejmě byli spokojenější, ale podle mě není špatné počasí, je jen špatně oblečený sportovec. Kdyby byla zima, tak prostě natáhneme bundy a pláštěnky, běhat, bruslit a provozovat další sportovní aktivity můžete i v horším počasí. My si ale samozřejmě všichni přejeme, aby to byl opravdu a doslova letní festival.