Řekne-li se o programu, který měli v uplynulém týdnu v zámořské NBA basketbalisté New Yorku Knicks, že byl „náročný“, jde o hodně měkký výraz.

Postupně na své palubovce uvítali Los Angeles Lakers, Cleveland Cavaliers a v pátek večer mistrovský Boston Celtics. Tedy to momentálně nejlepší, co NBA nabízí.

Všechny tři zápasy skončily pro Knicks porážkou, ale nezaujatí fanoušci se mohli v Madison Square Garden královsky bavit. V pondělí tu Kobe Bryant nastřílel 61 bodů, o dva dny později ho 52 body napodobil LeBron James.

V pátek tu řádili Celtics. Vyhráli 110:100 a prokázali, že se jim na New York daří. Z posledních deseti vzájemných duelů s Knicks prohráli jen jednou. Bostonští si zároveň spravili chuť po předchozí porážce od Lakers.

„Je to velké vítězství,“ radoval se Paul Pierce, autor dvaceti šesti bodů. „Šli jsme do tohohle zápasu duševně i fyzicky vyčerpaní, obzvlášť po té prohře. Začali jsme pomalu, ale pak tým dokázal najít cestu k výhře,“ popsal ve zkratce vývoj utkání Pierce.

V dresu domácích nejvíce zářili Al Harrington se sedmadvaceti body a David Lee, který ke svým osmnácti bodům přidal i osmnáct doskoků. O výsledku zápasu rozhodla především čtvrtá čtvrtina, kterou zvládli mnohem lépe hosté.

Za stavu 80:79 pro Knicks se o slovo přihlásil Ray Allen (celkem dal 22 bodů) a nastřílel jedenáct bodů Bostonu v řadě. Tenhle náskok si už pak úřadující mistři nenechali vzít.

„Oni jsou nejlepším týmem světa, my ne,“ konstatoval kouč New Yorku Mike D’Antoni. „Snažili jsme se hrát co nejlíp a dlouho se nám to i dařilo. Naše obrana byla dobrá,“ nedělal si trenér z porážky příliš těžkou hlavu.

NBA:

Charlotte - Atlanta 97:102, Indiana - Orlando 107:102, Memphis – Los Angeles Clippers 105:126, New Orleans - Toronto 101:92, New York - Boston 100:110, Oklahoma City - Portland 102:93, Phoenix - Golden State 115:105, Sacramento - Utah 107:111, Washington - Denver 103:124.