O vítězství rozhodl v závěrečném kopci, dvě sekundy za ním však přijel do cíle Florian Lipowitz ze stáje Bora-Hansgrohe a zůstal ve žlutém dresu vedoucího jezdce. Osmý v cíli byl nejlepší Čech Jakub Otruba.

Po dvaceti kilometrech od startu se do úniku dostala pětičlenná skupina, v níž byli také čtyři Češi - Michal Kukrle, Daniel Turek, Michael Boroš a Tomáš Kalojíros. Skupina se držela dlouho v čele, měla v jednu chvíli náskok skoro sedm a půl minuty.

Celý peloton se začal trhat na kousky v prvním stoupání na Dlouhé stráně, poprvé dolů ještě sjeli mezi prvními Kukrle s Borošem, ale druhý výjezd na jeden z nejtěžších kopců se už peloton pořádně promíchal.

Mentální souboj

„Jsem opravdu hodně unavený, v druhém stoupání jsme hodně zrychlili a získali nějaký náskok, na konci už jsme bojovali spolu s Florianem, byl obrovský silný. I když jsem do toho dal maximum, nedokázal jsem mu víc ujet. Byl to na konci už hlavně mentální souboj,“ hodnotil vítěz, který byl na Czech Tour v loňské etapě na Dlouhé stráně třetí.

„Sice jsem nezískal žlutý dres, ale první profesionální vítězství se počítá. Už jen jeden den, není čas vymýšlet něco jiného. Chci vyhrát,“ prohlásil.

Z tempa stáje Jumbo profitoval také Jakub Otruba, který jako nejlepší Čech zopakoval páteční osmé místo a celkově je se ztrátou dvou sekund pátý.

„Od prvního nájezdu na Dlouhé stráně se jelo vysoké tempo a drželo se až do cíle,“ líčil Otruba. V prvním stoupání se ještě držel ve vedoucí skupině, podruhé už vsadil na vlastní tempo. Ukázalo se, že osmé místo mi tady asi patří,“ pousmál se. „Zítra je také hodně těžká etapa, dá se tam ještě něco získat. Zkusit se posunout na stupně, je pro mě velká motivace,“ dodal.