Přesto není schopná určit nejsilnější moment. „Nevím. Neberu to tak. Bylo toho strašně moc. Hrozně jsem si všechno užila. Doufám, že příští rok bude stejně úspěšnej a krásnej, jako tenhle.“

Třiadvacetileté hvězdě se zamlouvá také rozjezd nové sezony, i když na jejím začátku řešila nepříjemnost se zlomenou kůstkou v levé ruce. „Naštěstí se podařila včas vyléčit a nepřišla jsem o žádný start,“ vyprávěla.

„Jsem blázen, jezdila bych furt, ale mám trenéry, kteří mě brzdí,“ culila se. „Dobře jsme to zkraje nakopli. Jak na snowboardu, tak na lyžích. Stihla jsem spoustu závodů, mám z toho obrovskou radost. Všechno je, včetně přesunů mezi disciplínami, hodně náročné, ale jsem ráda, že mám další zážitky a učím se nové věci.“

Dilema s MS

Evergreenem těchto týdnů je dilema, kterému šampionátu má dá v únoru přednost. Prakticky se překrývají a oba se stihnout nedají. „Každého to zajímá, ale já ještě nevím, jestli pojedu do Ameriky na prkno, nebo do Švédska na sjezdovky,“ pokrčila rameny závodnice Dukly.

Nejlepším kolektivem pomalu končícího roku se stal vítězný tým tenistek ve Fed Cupu, plavkyně Barbora Seemanová vyhrála anketu určenou juniorům a Cenu Emila Zátopka pro sportovní legendu získala in memoriam tenistka Jana Novotná. 

Sportovec roku 2018.Zdroj: Deník