Že nejde jen o basketbal? Všeobecně se ví, že třiatřicetiletý James má velké plány i v blyštivém světě Holywoodu. Má vlastní produkční společnost, angažuje se v řadě projektů. Mluví se o tom tak hodně, že sám hráč cítí potřebu zdůrazňovat, že do Los Angeles šel v první řadě získávat úspěchy na palubovce.

„Jsem basketbalista. Co se týče mých dalších obchodních aktivit, o všem bylo rozhodnuto už předtím, než jsem přišel do Lakers,“ tvrdil na tiskové konferenci.

První dáma USA Melania Trumpová.
Trump urazil LeBrona Jamese. První dáma USA basketbalistu podpořila

Jeho plány na poli šoubyznysu přesto přitahují masivní pozornost. Nedávno bylo třeba potvrzeno, že se LeBron bude hrát v nové verzi filmu Space Jam. Vzpomínáte na tuhle mírně bizarní (a finančně veleúspěšnou) komedii z 90. let, v níž živý Michael Jordan hrál basket s králíkem Bugsem a dalšími animovanými postavičkami? Teď jeho roli převezme James, jako převzal Jordanovu pozici basketbalové ikony.

Obchodní talent

LeBronův vliv ve světě ekonomiky je těžké docenit. Jedna studie třeba uvádí, že když se vrátil hrát do domovského Clevelandu, v restauracích a barech v okolí jedné míle od haly stoupla zaměstnanost o víc než 23 procent. Jeho jméno prodává sportovní vybavení, auta, limonádu, hamburgery. Přesun do Kalifornie jeho vliv ještě zvýší.

LeBron James.
Hvězdný LeBron James zkritizoval Trumpa. Ten vzkázal, že preferuje Jordana

Ne, James nemá talent jen na házení míče do koše. „Má obdivuhodný čich na to, jak vydělat. Má velký přehled,“ chválil basketbalistu s miliardovými příjmy samotný Warren Buffet, legenda mezi investory. „Poznal jsem ho, když mu bylo asi 21 let, a o financích tehdy věděl víc, než já v tomhle věku,“ dodal Buffett.

Zanechat odkaz

Abychom ale nezapomněli na sport. James přišel do klubu, který v minulosti získal 16 titulů a hrály za něj takové hvězdy jako Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson, Kobe Bryant či Shaquille O'Neal. Ti všichni v Lakers zanechali výraznou stopu.

Zvládne to i LeBron? „Všichni víme, že Lakers jsou součástí historie. Oblékat jejich dres je samo o sobě vzrušující. Pro mě je to ohromná výzva,“ hlásí odhodlaně.

Kevin Durant slaví s Golden State vítězství v NBA
Mistry NBA jsou basketbalisté Golden State. Smetli Cleveland