„V této sezoně jsme byli v rámci seriálu světového poháru horských kol svědky mnoha kvalitních akcí. Ovšem panel hodnotitelů, který zahrnuje jezdce, týmy, sponzory a další zainteresované strany, se domnívá, že když se vezme v úvahu řada různých faktorů a celková kvalita organizace, byla právě vaše akce tou nejlepší,“ napsal v dopise doručeném do Nového Města sportovní ředitel UCI Peter Van den Abeele.

Tom Pidcock
Famózní Pidcock. Olympijský šampion se přesouval na svěťák do Česka na kole

 

„Kromě toho bych rád zdůraznil vynikající úspěch vašeho týmu, který získává toto ocenění podesáté, což se ještě nikomu nepodařilo,“ pokračoval. „Děkuji, vašeho úsilí o podporu našeho sportu si velmi vážíme a těšíme se na další spolupráci.“

Nejužší tým pořadatelů SP v Novém Městě na Moravě. Zcela vlevo předseda organizačního týmu Petr VaněkNejužší tým pořadatelů SP v Novém Městě na Moravě. Zcela vlevo předseda organizačního týmu Petr VaněkZdroj: Jan Brychta

Pro tým kolem Petra Vaňka se jedná o ohromnou poctu. Šéf organizačního týmu však vyzdvihl diváky. „Musím poděkovat především všem fanouškům horských kol, že si po dvou smutných ročnících našli v květnu opět cestu do Vysočina Arény. Právě oni jsou totiž nepostradatelným kořením naší akce, díky kterému si Nové Město již dlouhodobě drží skvělé jméno,“ vzkázal Vaněk. 

Příští rok se SP v Novém Městě uskuteční ve dnech 11.-14. května a pořadatelé slibují, že díky zapojení nového promotéra bude závodní program plný novinek. A věrní fanoušci si už nyní mohou pod vánoční stromek nadělit vstupenky.