Devítinásobný olympijský šampion Bolt zazářil na olympijských hrách v Riu de Janeiro, kde podruhé obhájil zlaté medaile v bězích na 100, 200 a 4x100 metrů. Anketu vyhrál suverénně ziskem 33,42 procenta hlasů. Americký plavec Michael Phelps na druhém místě měl jen 14,25 procenta. Třetí skončil portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo (11,26%). Bolt anketu ovládl pošesté v historii, což je rekord.

Ženám vládla další velká hvězda her v Riu Bilesová, která si z Brazílie odvezla čtyři zlata a jeden bronz. Její triumf v anketě byl ale mnohem těsnější a o jejím prvenství rozhodlo pouhých 52 hlasů. Devatenáctiletá Američanka získala 15,24 procenta, plavkyně Katinka Hosszúová z Maďarska jako trojnásobná vítězka z Ria obdržela 13,73 procenta hlasů. Třetí místo obsadila americká tenistka Serena Williamsová.

Fotbalisté Leicesteru obdrželi v anketě 20,71 procenta hlasů a vyhráli před fotbalovými mistry Evropy Portugalci (15,39%) a dalším fotbalovým kolektivem Realem Madrid (11,2%), šampionem Ligy mistrů. V nominaci byl i český fedcupový tým tenistek, ale neuspěl.