Tentokrát budete muset zabojovat. V Čeljabinsku nepůjde jen o světové medaile, ale i o body do olympijské kvalifikace, že?
Jsou důležité, tak doufám, že nedostanu Rusa hned na úvod. Chuť na medaili mám, ať bude jakákoliv.

Budete obhajovat bronz, budete nasazenou jedničkou…
Každý mě bude chtít porazit. Vím, jak jsem se pral já, když jsem ještě nebyl ve špičce. Chtěl jsem za každou cenu porazit někoho dobrého.

A vy budete muset odolávat. Přitom vaše příprava nebyla stoprocentní, je to tak?
Na začátku roku jsem měl problémy s ramenem. To už je v pořádku, jsem schopen jít do těžkých zápasů. Jenže teď mám zase nateklý prsteníček na pravé ruce.

Další zranění? Jak jste k němu přišel?
Dva dny před odletem ze soustředění v Japonsku jsem zachytil za pásek soupeře a prst si vykloubil. Byl na něm obrovský otok, ještě teď ho nemůžu natáhnout ani pokrčit.

Soupeři okoukávají i tréninky

To je před mistrovstvím světa nepříjemné. Jak se léčíte?
Navštěvuju léčitele, dostávám takové zábaly. Nemám moc času, zvlášť když při tom musím normálně trénovat. Když si prst zalepím, snad zápasy zvládnu v pohodě. Ale musím říct, že to zranění bylo i k užitku.

Jak to myslíte?
Přišel jsem na nový chvat. Abych při tréninku ulevil bolesti prstu, nabíral jsem soupeře celou paží, jakoby hákem. Kvůli tomu mi i začali říkat pirát. Z toho háku se pak skvěle přechází do páky a k mým oblíbeným technikám na zemi.

Proč jste se vlastně odjel připravovat do Japonska?
Jsou tam ideální podmínky, můžu se tam pořádně poprat. Navíc jsem nechtěl jet na soustředění do Ruska, kam se sjel celý svět, tedy lidi, se kterými se peru o medaile. Oni se snaží okoukávat i tréninky, což nechci.

Jaká máte očekávání?
Do přípravy jsem poslední dva tři měsíce dal všechno, tak uvidíme. Mám dva bronzy a chtěl bych sbírku rozšířit. Každá medaile by byla krásná a velmi cenná. Rusové totiž judo hodně zviditelnili, na šampionát tam dělají reklamu dva roky. Určitě to bude mít velkou úroveň. Myslím, že i organizace bude špičková.