Druhý den turnaje SurGal Clinic Grand s dotací 600 tisíc korun poznamenalo několik odkladů startu kvůli mlze. Vzhledem k nutnosti dohrát do tmy se startovalo ze dvou různých devítek, aby hráči měli férové podmínky.

Nový odehrál výborné kolo se třemi birdie.

"Hrálo se příjemně, nedělal jsem žádné chyby a hrál jsem bez bogey. Několikrát jsem sice musel dát víc než dvoumetrový pat na záchranu, na své předposlední jamce jsem zkazil odpal, ale nádherně jsem se vysekl z vysoké trávy tak asi na půl metru a na poslední jamce jsem to potvrdil birdie. Hrál jsem dnes trpělivě a jsem spokojený," řekl.

Nový ani v případě vítězství v závěrečném turnaji nemá šanci obhájit loňské prvenství v celé sérii. Tomu jsou nejblíže Mrůzek a Lieser. Nedaří se naopak Martinu Příhodovi, který byl v čele finančního žebříčku před turnajem. Je až devatenáctý.

Výkon dne zaznamenal amatér Vítek Novák, který zapsal 66 ran (-6). "Celý den jsem se snažil hrát precizní golf a vyplácelo se to," pochvaloval si.

Cutem pro 54 hráčů prošel se štěstím i bývalý desetibojař Roman Šebrle. Olympijský vítěz má po dvou dnech +12 a je na děleném 45. místě.