Poslední utkání v Last 16 v letošní sezoně Eurocupu mají za sebou basketbalisté Nymburka, kteří hostili ve velice důležitém střetnutí v pardubické ČEZ Aréně celek Türk Telecom Ankara.

Nymburku se povedl skvělý kousek, když postoupil mezi osm nejlepších týmů soutěže. A to i přesto, že prohrál. Gran Canaria totiž porazila Crvenu Zvezdu Bělehrad a do další fáze jde s první Gran Canarií právě Nymburk.

Nymburský tým měl postup ve svých rukách, to by ale musel Turky porazit. To se nestalo, pomohl mu až španělský tým Gran Canaria. Türk Telecom byl aktivnější na útočné polovině a dařila se mu střelba za tři body.

První poločas byl vcelku vyrovnaný. Na začátku střetnutí domácí za svým soupeřem o něco zaostávali a prohrávali až o šest bodů. Postupně se ale dostali do hry a také do vedení, které navýšili až na osm bodů.

Velkou zásluhu na tom měli hlavně Lee a Lewis, kteří dali dohromady sedmadvacet bodů. Ke konci prvního poločasu ale nymburský tým opět prohospodařil svůj náskok a výsledkem toho bylo poločasové vedení o pouhé dva body.

Třetí hrací období se domácím vůbec nepovedlo. Hosté byli o dost aktivnější a po této části vedli o sedm bodů. A zápas také dovedli do vítězné konce.

Utkání osmifinále Evropského poháru ULEB - skupina L:

ČEZ Nymburk - Türk Telekom Ankara 84:94 (24:18, 43:41, 64:71)

Nejvíce bodů: Lee 22, Lewis 17, Benda 12, Sokolovský 9 - Bekir 22, Dudley 16, Mallett 14. Rozhodčí: Spiridonos (Řec.), Jasevičijus (Lit.), Lopes (Port.). Fauly: 22:21. Trestné hody: 22/20 - 30/23. Trojky: 6:13. Diváci: 8214.

Gran Canaria - Crvena Zvezda Bělehrad 81:58