Nymburk se nadřel, rivala z Kolína porazil až díky poslední čtvrtině

Nymburk - Basketbalisté Nymburka se překvapivě nadřeli na vítězství nad Kolínem v dohrávce 12. kola NBL. V polabském derby zvítězili 78:66 poté, co ještě v závěru třetí čtvrtiny těsně prohrávali. I po šestnáctém utkání v nejvyšší soutěži má desetinásobný český mistr stoprocentní bilanci.

28.2.2014

Basketbal - Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

Nymburk si v první čtvrtině vypracoval devítibodový náskok, ale hosté stihli do přestávky vyrovnat. Poločas pak svěřenci někdejšího nymburského trenéra Predraga Benáčka dokonce vyhráli 43:39.

Hráči Kolína trápili soupeře střelbou z dálky, v níž se činily hlavně americké posily. Ashton Mitchell proměnil pět z devíti tříbodových pokusů, Jeremy Lewis čtyři z osmi. Mitchell byl s 23 body nejlepším střelcem zápasu, ale na druhé vítězství Kolína nad Nymburkem v historii to nestačilo.

Basketbalová Mattoni liga mužů - dohrávka 12. kola:

Nymburk - Kolín 78:66 (23:23, 39:43, 53:50)
Nejvíce bodů: Rančík 15, Page a Hruban po 13, Massamba 10 - A. Mitchell 23, J. Lewis 12, Horák 10. Rozhodčí: Vyklický, Hošek, Galajda. Fauly: 14:20. Trestné hody: 15/10 - 11/10. Trojky: 6:14.

28.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

Zástupci TOP 09 sledují výsledky sněmovních voleb. Markéta Pekarová Adamová. 21.10.2017
25

Ze sněmovních stran utratí nejvíc peněz za jeden hlas TOP 09

Volby 2017 - štáb ČSSD v Lidovém domě - Milan Chovanec, Lubomír Zaorálek a Bohuslav Sobotka.
14 15

Volební lídr ČSSD Zaorálek: Voliče nám vzalo ANO i Piráti

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

ANO jasně vyhrálo volby. Babiš chce silnou a stabilní vládu

Vítěz voleb Andrej Babiš na prvním setkání s novináři uvedl, že bude jednat s všemi stranami, které se dostaly do sněmovny. "Na prvním místě je zvolení předsedy sněmovny a dalších orgánů, teprve pak budeme mluvit o vládě. Chtěl bych ale, aby byla funkční co nejdříve a byla stabilní," uvedl šéf hnutí ANO.

Prezidentské kandidáty překvapil velký pád ČSSD. Obavy mají u SPD

Některé uchazeče o Pražský hrad překvapil výrazný propad sociální demokracie, úspěch hnutí ANO očekávali. Řekli to v reakci na výsledek sněmovních voleb.

Lídři stran se vyslovili pro poměrné dělení funkcí ve Sněmovně

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek doufá, že v nové Sněmovně bude zachováno poměrné zastoupení stran ve vedení komory. Podle šéfa lidovců Pavla Bělobrádka by však bylo kontraproduktivní, kdyby bylo více než pět místopředsedů. Místopředseda vítězného hnutí ANO Jaroslav Faltýnek s konsenzuálním rozdělením funkcí souhlasí, avšak připustil, že dohoda bude kvůli vysokému počtu zastoupených subjektů složitá. Politici to řekli v povolební debatě České televize.