Jde o největší talent české házené. „Spíš si to nepřipouštím. Kdyby ano, tak se zblázním,“ smál se hráč celku Balatonfuredi.

Jste v reprezentaci teprve půl roku a proti Španělům jste dal v premiéře na Euru pět gólů. Potěšil vás alespoň individuální výkon?
Z osobního pohledu jsem rád možná tak za první poločas, druhý už to nebylo ono. Pocity jsou horší, tým prohrál o sedmnáct gólů. To je hodně hořké.

Češi mají v kádru sedm nováčků. Zatím se učí hrát světovou házenou
Češi mají v kádru sedm nováčků. Zatím se učí hrát světovou házenou

Odehrál jste dost minut. Ve druhé půli tedy přišla únava?
Spíš frustrace. Čím dál víc se skóre navyšovalo. To už se špatně hraje, když prohráváte o čtrnáct gólů. Nevěříte si a koncentrace poleví. Brankář Correlas mi chytl pár střel a už jsem si tolik nevěřil. Z toho pramenily chyby. Upřímně jsem ale nečekal, že dostanu tolik času.

Čekáte, že to spoluhráči na vás teď víc zkusí a budete ve větší permanenci?
Systém měnit nebudeme, ale určitě jestli budu mít prostor, tak do toho půjdu stejně jako v utkání se Španěly. Uvidíme, jestli mi to vyjde.

Ve druhém zápasu vás čekají Dánové s hvězdným Mikkelem Hansenem. Jde o další splněný sen?
Mají excelentní tým s nejlepšími hráči na světě. Je to výzva, dokázat si, že s nimi můžeme hrát. Mikkel Hansen na levé spojce. Bratři Henrik a René Toft Hansenové. V obraně je to hodně silné kafe.

Pohled experta Daniela Čurdy, bývalého reprezentanta:„Standa je hráč s obrovským potenciálem do top evropského týmu, když na sobě bude takto pracovat. Má vynikající fyzické dispozice, je velice mladý. Jde o šampionát, který ho může v jeho kariéře posunout dál. I proti výborné španělské obraně se prosadil. Nemá problémy se střelbou ze země ani z výskoku. Je vysoký, ale zároveň má koordinaci a dynamiku.“

Češi zažili ve druhé půli 13 minut půst. Španělé je deklasovali 32:15
Češi doplatili na půst ve druhé půli. Na úvod ME dostali výprask od Španělska