Devětadvacetiletý Fuksa na kilometru obhajoval triumf z loňského ME v Poznani, po velkém boji ale prohrál s Chirilou. Krátce po polovině trati se český reprezentant dostal do čela, o pět let mladší Rumun se ale dokázal na první místo vrátit a následně se mu podařilo ustát Fuksův finiš.

"Vůbec jsem Rumuna celou dobu neviděl. Ve finiši jsem se snažil ze sebe vytlačit maximum. Věděl jsem, že jsme na tom plus minus stejně. Doufal jsem, že když se podívám v cíli, že tam budu o trošku před ním, ale nebyl jsem. Nedá se nic dělat. Myslím, že jsem předvedl super závod. Jsem fakt spokojený a jsem rád za další medaili," řekl desetinásobný mistr Evropy Fuksa, který získal čtrnáctou evropskou medaili. Chirila po triumfu na MS před dvěma týdny ovládl poprvé i kontinentální šampionát. Fuksa byl v Halifaxu třetí.

Martin Fuksa
Kanoisté nelení. Fuksa chystá Rumunovi odplatu, Dostál chce pomoci čtyřkajaku

Fuksův mladší bratr Petr byl na dvoustovce šestý, za nejrychlejším Litevcem Henrikasem Žustautasem zaostal o 0,858 sekundy. Od medaile čtyřiadvacetiletého kanoistu dělila půl sekunda. Alžběta Veverková a Martina Malíková obsadily na pětistovce na deblkanoi deváté místo.

Českým posádkám se v dnešním dopoledním programu na mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice nedařilo. V semifinálových jízdách neuspěla v Mnichově žádná z nich, do bojů o medaile nepostoupil na pětistovce ani čtyřkajak Jakub Špicar, Daniel Havel, Josef Dostál, Radek Šlouf. Čeští reprezentanti obsadili osmé místo, na třetí Portugalce ztratili více než sekundu.