V sobotu 25. června budou v rámci galavečera Box Live Ústí v hale Slunety na Klíši obhajovat mistrovské pásy organizací WBC a WBO a nečekají je žádná ořezávátka!

VELMI NEBEZPEČNÁ A ŠIKOVNÁ

„Diváci se mají rozhodně na co těšit," ujišťuje Lukáš Konečný, bývalý profesionální mistr světa a nyní trenér dvou boxerek ze stáje SES Team Czech Republic.

Rodačka z Děčína Lucie Sedláčková (6-0-1, 3 KO) bude v ringu obhajovat titul mistryně Evropy WBO a její soupeřkou bude Gruzínka Sopio Putkaradze (13-6-3, 4 KO).

„Její bilance není nic moc, ale je velmi nebezpečná a šikovná. Jednou už o titul mistryně Evropy boxovala, ve vyšší váze. Bude to horká gruzínská krev, ale Lucka by měla být techničtější a věřím, že to zvládne," říká Konečný na adresu soupeřky Lucie Sedláčkové.

Její tréninková parťačka a studentka UJEP Fabiana Bytyqi (7-0-0, 3 KO) se utká o titul juniorské mistryně světa WBC s ještě exotičtější soupeřkou. „Dolaďujeme detaily smlouvy, víza a letenky. Zatím nemůžeme zveřejnit jméno, ale jedná se o boxerku z Afriky," vypálil Konečný do světa žhavou novinku.

ANDĚLSKÁ PĚST NA AFRICKÝ DIAMANT

Andělská pěst, jak se Fabianě přezdívá, se tak pokusí rozdrtit tvrdý africký diamant! „Bylo náročné sehnat pro Fabču soupeřku, která má slušnou bilanci, zkušenosti a zároveň jí je do 23 let. Sehnat ji v Evropě bylo takřka nemožné," řekl Konečný.

V rámci galavečera uvidí fanoušci hned tři titulové bitvy, poslední obstará plzeňský bijec Štěpán Horváth (16-5-0, 6 KO). Ten v Ústí dlouho působil v amatérském ringu a jeho soupeřem pro obhajobu pásu WBO v super střední váze bude Maďar Ferencz Hafner (26-9-0, 14 KO).

„Ve světovém žebříčku mu patří 153. místo, takže je na tom podobně jako Štěpán. Má ale více zkušeností, je mu 40 let. O tento titul už jednou boxoval v roce 2014 v Mariboru, ale prohrál v 7. kole s Janem Zaveckem. Je to velmi zarputilý soupeř," říká Konečný o Maďarovi a jedním dechem dodává: „Štěpán je ale rychlý a technický a přesně tak musí boxovat."

Box Live Ústí nabídne divákům celkem sedm zápasů, kromě titulových mačů se do ringu postaví ještě Slovák Matúš Babiak, Ústečan Sebastian Bytyqi, bratr Štěpána Horvátha Jakub a plzeňský Josef Zahradník.

Kapacita sportovní haly nabízí pro box téměř tři tisíce míst a pořadatelé mají k dispozici stále dostatek vstupenek (250 Kč). Zakoupit je můžete na webu www.ticketportal.cz či v Hospůdce Eden. „Pokud má někdo zájem o VIP lístky, může napsat na adresu: info@profiboxing.cz," dodal na závěr trenér ústeckých šampionek Lukáš Konečný.