Druhý návrat Oktagonu na Slovensko v rámci letošního nabitého kalendáře se vydařil podle představ. Důkazem toho je minimálně fantastická atmosféra v okolí bratislavské Tipos Areny, která se v sobotu odpoledne zbarvila do tradiční žlutočerné barvy a přilákala do svých ochozů tisíce příznivců československé organizace.

A že se domácí fanoušci MMA mají tentokrát skutečně na co těšit. Hned tři federální derby, dva vypjaté ženské zápasy, slovenská ikona Ivan Buchinger a zejména sladká třešnička na dortu v podání titulové války mezi Karlosem Vémolou a Pavolem Langerem. To je zkrátka program, jenž z pohledu fajnšmekra bojových sportů snad ani nelze přehlédnout.

Český zápasník Karlos Vémola bude v Bratislavě čelit domácí výzvě Pavolu Langerovi.
Oktagon se chystá pobláznit Bratislavu. Vémola? Zápas o všechno, tvrdí Novotný

Oktagon 47 v Bratislavě? „Je úžasné, jak si to všechno krásně sedlo. Několik československých zápasů a hlavně Karlos, kterého uvidíme naživo úplně poprvé v životě,“ oplývala se radostí jedna z fanynek před stadionem. „Ale jsme Slovenky, takže budeme poctivě fandit Palovi,“ skočila jí do řečí parťačka v černém dresu Oktagonu.

Pavol je připravený, věří domácí příznivci

Ačkoliv se sobotní karta blyští řadou lákavých zápasů, ten největší zájem fanoušků si pochopitelně získaly dva hlavní duely galavečera. Pro slovenskou MMA scénu výjimečně důležité. „Věříme, že to dneska Čechům natřeme. Nejprve podpoříme Bukiho (Ivana Buchingera) a poté už budeme držet palce Palovi,“ prozradil jeden z hloučku domácích příznivců na tribuně. 

„Karlosi, dnes je to tvůj konec! Pavol je skvěle připravený a s Vémolou si poradí stejně jako to v květnu udělal Kincl,“ prohlásil velice sebevědomě další ze skvěle naladěných fanoušků. A je pravdou, že mezi slovenským publikem byste oddané příznivce české ikony hledali opravdu velice složitě. 

Nicméně cestu do Bratislavy si našla i početná skupina českých podporovatelů, kteří pevně věří ve vítězství Vémoly a tím pádem i reálnou šanci na odvetu zápasu století proti Attilovi Véghovi. „Karlos má před sebou momentálně obrovskou motivaci: vyhrát proti Langerovi, získat titul a tím i dlouho očekávanou odvetu s Attilou. Já věřím, že to zvládne,“ řekl fanoušek cestující z Brna.

Karlos Vémola se představí v rámci turnaje Oktagon v Liberci.
Československé derby v kleci se blíží. Tlak bude Langera užírat, myslí si Vémola

I přes znatelnou rivalitu mezi fanoušky se však bratislavským kolosem nesla již od samého začátku galavečera výborná nálada. Hlasitá hudba, všudypřítomné emoce a zaplněné tribuny. Jak už bývá u turnajů Oktagonu zvykem. „A snad i se zlatou tečkou na konci večera,“ dodal trefně Langerův příznivec procházející útrobami Tipos Areny. 

Nejen o tom rozhodnou už následující minuty a hodiny. Vrchol bratislavského turnaje je naplánován již tradičně na 23. hodinu.