„Je to vážně extrémní karta,“ popsal velice výstižně sobotní zápasový program v Ostravar Aréně šéf Oktagonu Ondřej Novotný. Fanoušci bojových sportů se mohou těšit nejen na další ostrý začátek pyramidy Gamechanger o vzácné prémie, protentokrát v lehké divizi, ale taktéž na dlouho očekávaný návrat současného krále střední váhy Patrika Kincla.

Navzdory tomu se však československé organizaci nepodařilo v nejtvrdším městě republiky zaplnit tribuny podle představ. Přitom spojení Oktagonu a právě Ostravy fungovalo odjakživa jako švýcarské hodinky. „Hodně nad tím přemýšlím, ale asi se ten náš vztah vyčerpal. Zdá se, že jsme tam asi příliš často,“ krčil rameny promotér původem právě z tohoto regionu.

Zkušený rozhodčí Oktagonu Jan Voborník (uprostřed) po vítězném zápase Davida Kozmy nad Apollem Silvou
Sudí Voborník o odměnách v Oktagonu i kritice. Vémola? Bohužel už přesluhuje

Ani tato překážka ale nezmění nic na tom, že nadcházející turnaj nabídne z hlediska atraktivity zápasů skutečně nevšední zážitek. A rozhodně se sluší nejprve pozastavit u hlavního zápasu galavečera, v němž se konečně rozluští tajenka s pásem šampiona střední váhy Oktagonu.

Na jedné straně Patrik Kincl, aktuální jednička organizace napříč všemi divizemi, který půjde již do své třetí obhajoby titulu. A proti němu obávaný polský ranař Piotr Wawrzyniak, někdejší vládce Babilonu MMA a přes čtyři roky neporažený bijec s instinktem zabijáka.

Nahodit mundúr a nezranit se, burcuje Kincl

Wawrzyniak se do této bitvy dostal tak trochu neplánovaně, když v prosinci zaskočil za zraněného Kincla v bitvě o prozatímní titul střední divize. Duel proti Slovákovi Vlastu Čepovi, jenž si zprvu vyprosil bitvu s českým zápasníkem, ovšem zvládl náramně a stal se tak právoplatným žadatelem o dodatečné měření sil s královehradeckým rodákem.

Kincla tehdy vyřadilo ze hry nepříjemné zranění, které si přivodil v závěru přípravy na prosincový galavečer. Zlomená očnice mu sice výrazně zkomplikovala plány, hladký průběh léčení jej ale velice rychle vrátil zpět do tréninkového procesu. A když se poté naskytla příležitost titulového mače už v Ostravě, loňský přemožitel Karlose Vémoly neváhal ani chvíli.

„Co se týká mého zranění, je to trošku riskantní, ale pokud se mi nic nestane v ringu, nechytím na tu zlomeninu stejně tvrdý úder, tak mi více času asi stejně nepomůže,“ podotkl ve svém videu na sociálních sítích Kincl.

„Kdo je pověrčivý, tak by to bral jako vesmírné znamení do toho nejít,“ zamyslel se a zároveň dodal, že tuto další těžkou překážku na své cestě vnímá jako dobré znamení. „Nahodit mundúr, doladit zápasový plán a nezranit se. Vidíme se v Ostravě!“

V případě, že by se jeden z titulových aktérů zranil nebo zkrátka nemohl naskočit do klece, je v záloze připraven náhradník Matěj Peňáz, další velká naděje Oktagonu i celé domácí scény.

Jak už bylo ale zmíněno, většinu sobotní karty zaplní úvodní zápasy dalšího ročníku projektu Tipsport Gamechanger, Z českých jmen půjde do akce trojice Radek Roušal, Vladimír Lengál a Matouš Kohout, slovenskou vlajku zase ponese současný král lehké váhy Ronald Paradeiser. A výjimečná bitva se očekává rovněž v souboji Fina Amirkhaniho s Magem Machaevem.

Matouš Kohout na turnaji Oktagon 47.
Kohout do lehké váhy nechtěl. Jde ale o prestiž, ví MMA zápasník o Gamechangeru

Čtyřiapadesátý turnaj, který na dlouhou dobu naposledy hostí Ostrava, startuje již tradičně v sobotu večer. Zůstane pás šampiona na domácí půdě?