Snad každá organizace bojových sportů na světě by takového šoumena brala všemi deseti. Uvnitř klece platí za nezlomného válečníka a šampiona, pro kterého je titulový pás jako pořádný flák masa pro hladové břicho. A co víc, také mimo pletivo si jeho legrační kousky užívají všichni fanoušci Oktagonu.

Zkušený rozhodčí Oktagonu Jan Voborník (uprostřed) po vítězném zápase Davida Kozmy nad Apollem Silvou
Sudí Voborník o odměnách v Oktagonu i kritice. Vémola? Bohužel už přesluhuje

Belgický talent Losene Keita, aktuální dvojka československé značky napříč všemi vahami, je zkrátka zápasníkem v plné výbavě. Naposledy zvedl ze sedadel ostravské publikum, když na jubilejním padesátém galavečeru poslal k zemi nadějného Němce Samsonidseho a vybojoval tak pro sebe zpět vizitku krále pérové divize. 

Ještě před tímto turnajem ovšem promotéři Oktagonu zveřejnili velkou novinku a to pokračování úspěšného projektu Tipsport Gamechanger. Zatímco úvodní ročník milionové pyramidy patřil bojům ve velterové váze, nyní dostane prostor nabitá lehká divize. A hned od samotného začátku se pochopitelně nabízelo spojení právě s čerstvým belgickým šampionem.

Novotný: Chce bojovat před nejlepšími fanoušky

Kolem Keity, jenž má na svém kontě už jedenáct vítězných duelů včetně úspěšné titulové bitvy v lehké váze, však začaly koncem roku intenzivně kroužit další světoznámé organizace. Pozadu nezůstala ani nejslavnější UFC, která má šestadvacetiletého zápasníka na radaru už nějaký ten pátek. 

Jenže na služby oblíbeného fightera si konkurence bude muset (zatím) počkat. Sebevědomý Belgičan si totiž opět plácl s Oktagonem, pod jehož křídly rychle roste v obrovskou ikonu.  

„Máme velkou radost, že Losene zůstává i navzdory nabídkám z top světových organizací UFC, PFL, ONE a KSW. Věří, že je pro něj nejlepší zůstat v největší evropské organizaci a bojovat před nejlepšími fanoušky ve vyprodaných arénách,“ přispěchal se šťastnou novinkou promotér Oktagonu Ondřej Novotný.

Obávaný ranař s přezdívkou „Black Panther“ se navíc stane ústřední hvězdou již zmiňovaného projektu Tipsport Gamechanger, kde na vítěze čeká kromě unikátní trofeje rovněž štědrá prémie v hodnotě přes 7 milionů korun. „Podepsal s námi víceletý kontrakt a bude zůstávat i po letošním ročníku Tipsport Gamechangeru,” dodal spolumajitel československé organizace.

Srbský zápasník Bojan Veličkovič ovládl premiérový ročník projektu Tipsport Gamechanger
Dojemný příběh srbského krále. Přemýšlel o konci, teď si odnáší grál a miliony

Na cestě za dalším titulem, na který v premiérovém ročníku dosáhl srbský zápasník Bojan Veličkovič, však Keitu čeká spousta hladových protivníků. O celkové vítězství navíc zabojuje rovněž dvojice českých zástupců Matouš Kohout a Vladimír Lengál, slovenskou vlajku zase bude hájit současný král lehké váhy Ronald Paradeiser. 

První ostrý test čeká belgického bijce už na začátku března v rámci Oktagonu 54 v Ostravě. Tam, kde si Keitu hýčkají více než kde jinde. Budeme svědky další one man show hbitého sympaťáka?